Як банки дурять клієнтів: Українцям радять бути уважними

Будь-який банк намагається переконати потенційних клієнтів, що усі послуги та пропозиції направлено для їхньої зручності та добробуту. Втім, українські банки не надто дбають про своїх клієнтів, вдаючись до різних хитрощів, аби стягнути більше грошей.

Зокрема, останнім часом від клієнтів банків надходить багато скарг щодо оформлення "кредиток". Кредитні картки пропонують створити на дуже вигідних умовах. До прикладу, обіцяють кілька десятків тисяч гривень кредитного ліміту під низький відсоток, а насправді виходить по-іншому - або умови не ті, або й зовсім нульовий кредитний ліміт.

Окрім того, випадки обману населення банками можна зустріти і в плані депозитів, особливо, валютних. При достроковому розірванні договору усі гроші повертають у гривнях (за курсом Нацбанку). При цьому про такі "сюрпризи" менеджери часто навіть не попереджають. Окрім того, депозитний договір інколи продовжують без повідомлення про це власника грошей.

Що вже казати про комісії банків, які щомісяця ростуть, як гриби після дощу, без будь-якого про це повідомлення.

Також необхідно уточнювати усі деталі при закритті картки, до прикладу, зарплатної. Закриваючи картку, важливо відмовитись від усіх супутніх послуг, зокрема, смс-повідомлень. За невідключені повідомлення потім доведеться заплатити.

У банках, як водиться, усі подібні звинувачення спростовують. Мовляв, трапляються різні помилки, але про навмисний обман не може бути й мови. В усіх конкертних випадках при цьому обвинувачуючи "некомпетентних менеджерів".

При цьому у банках уточнюють, що клієнти мають, перш за все, самі ставити всі необхідні питання щодо договору та умов, а також уважно читати сам договір. Окрім того, громадянам радять документувати всі свої операції та отримувати квитанції. І, що найважливіше, завжди пам'ятати про свої права. Хоча спершу банки спростовують відповідальність, коли справа доходить до суду - майже завжди йдуть на поступки.