Кулеба Дмитро

Дата народження: 19.04.1981

Дмитро Іванович Кулеба
- міністр закордонних справ України з 4 березня 2020 року. Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (2019-2020).

Місце народження. Освіта. Народився у місті Суми. В 2003 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю - міжнародне право. Кандидат юридичних наук. Володіє англійською мовою.

2004-2005 рр. - аспірант кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Всі пов'язані матеріали:

  • Сийярто приедеть в Ужгород 29 січня. Встретиться з Кулебою і Єрмаком - МІДНовости
  • 'Боротьба за голоса'. Кулеба пояснив, чому для США так важливе питання кордону з Мексикою - Новости
  • У України немає 'плану Б', якщо Захід припинить військову допомогу - Кулеба - Новости

Кар'єра. Працевлаштування розпочав у 2003 році на посаді аташе Служби головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України.

2005 р. - третій секретар управління юридичного забезпечення МЗС України.

2005-2009 рр. - третій, другий секретарь постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні (з питань ОБСЄ).

2010-2012 рр. - перший секретарь, радник, начальник відділу департаменту секретаріату міністра закордонних справ України.

2013 р. - радник віце-прем'єр-міністра України (Костянтина Грищенка) з гуманітарних питань.

У 2013 році звільнився з державної служби і очолив Фонд культурної дипломатії UART.

У червні 2014 року повернувся на роботу в МЗС за запрошенням міністра Павла Клімкіна на посаду посла з особливими дорученнями з питань стратегічних комунікацій. Займався створенням стратегічних комунікацій МЗС України, впровадженням в роботу міністерства сучасних технологій комунікацій і формуванням публічної дипломатії України.

9 квітня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Кулеби постійним представником України при Раді Європи.

29 серпня 2019 року Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету Міністрів, Дмитро Кулеба призначений віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з поста прем'єр-міністра, це зв'язано з відставкою всього уряду. В той же день Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету Міністрів, Дмитро Кулеба призначений міністром закордонних справ України.

Книги. 1 березня 2019 року в Художньому Арсеналі представив свою книгу 'Війна за реальність: як перемагати в світі фейків, правди і спільнот', де поділився думками про те, як утримувати інформаційну оборону і перемагати в комунікативній війні.

Регалії. Дипломатичний ранг Посла надзвичайного і повноважного.

Нагороди. Кавалер ордена 'За заслуги' ІІІ ступеня.

Сім'я. У розлученні. Екс-дружина - Кулеба Євгенія, засновниця і керівниця громадської організації 'Город-сад', лідер київської команди партії 'Слуга народа'. Виховує двох дітей - Єгора (2006 р.н.) і Любов (2011 р.н.).

Батько - Іван Дмитрович Кулеба - український дипломат, в 1997-2000 рр. був посолом України в Єгипті, в 2003-2004 рр. - заступником міністра закордонних справ України, а з 2004 по 2009 рр. - посолом України в Чехії.

14.09.2023 р.