Фонди культури Європи засуджують агресію Росії проти України

Європейський культурний фонд, Данський фонд мистецтв, Румунський культурний фонд, Національний культурний фонд Болгарії засуджують збройну агресію путінського режиму та висловлюють свою солідарність з Україною.

«Війна Путіна проти України – це війна з Європою. Він не повинен досягти успіху. Як європейці, ми рішуче солідарні з народом України та всіма, у тому числі в Росії, хто протистоїть спробі диктатора переписати європейські кордони та європейську історію. Майбутнє Європи формується саме зараз у нашій відповіді на війну проти України, нашій відповіді на війну Путіна проти Європи», – зазначили у своєму зверненні представники Європейського культурного фонду.

Водночас повідомляється, що додатково у межах програми «Культурна солідарність» Європейський культурний фонд запустив підтримку ініціатив у сферах:

  • протидії дезінформації та боротьби з фейками;
  • допомоги митцям, працівникам культури, громадським активістам, які вимушені покинути Україну;
  • розробки мистецьких творів та проєктів, що протидіють жорстоким реаліям війни та підтримують мирне життя в Україні та Європі.

Боротьба з російським фашизмом триватиме до тих пір, поки плани Путіна остаточно не будуть зламані, а всі військові злочинці покарані.