Про перспективи розвитку українсько-китайських відносин, - Павло Клімкін

У двосторонніх відносинах України та Китаю відкриваються нові можливості. Про це в ефірі каналу Live заявив колишній глава МЗС Павло Клімкін.

"Україна фантастично цікава для Китаю. Ми це повинні використовувати. Політично в цьому немає ніяких проблем. Китай хоче побудувати порт в Україні і приходять з цими ідеями. Вони приходять з ідеями використання нової логістики. Чому китайці не можуть зараз перенести технопарки з Білорусі, де вони прекрасно знають, ці технопарки скоро будуть російськими? Китайці над цим думають. Я вважаю, що нам ці можливості потрібно використовувати. Тому з Китаєм у нас відкривається нове вікно ", - підкреслив Павло Клімкін.

Експерти в ході обговорення в студії перспектив розвитку українсько-китайських відносин погодилися, що розширення співробітництва Китаю та України є вигідним для обох держав.

Українські високотехнологічні товари є конкурентними на світових ринках і можуть бути цікавими Китаю.

За словами експертів, Китай міг би будувати в Україні спільні підприємства, тому що для Пекіну важливий європейський ринок збуту, а географічне розташування України є вигідним в цьому сенсі. Україна могла б використовувати інфраструктурні досягнення і потужності Китаю, для реалізації проекту "Велике будівництво", а найсучасніші високотехнологічні досягнення Китайської Народної Республіки для забезпечення власної кібербезпеки.

Китай може надати Україні як технології, так і гроші, у вигляді кредитів, умови отримання яких не такі жорсткі, як у європейських партнерів України або МВФ, - вважають експерти.