Найбільші озера: рейтинг найбільших озер світу

Світ — неймовірне і дуже мальовниче місце. Кожен його куточок є тому підтвердженням. Якщо розглянути найбільші озера світу, то можна в цьому ще раз переконатися.

Цікавий факт, що найбільші озера у світі можуть мати найрізноманітніші та неймовірні пейзажі. При цьому найбільші, не завжди найпопулярніші. У цьому випадку до рейтингу потрапляють тільки ті озера, які територіально більші, ніж інші. Важливою є і глибина таких водойм. 

ТОП найбільших озер 

У світі нехай і є велика кількість озер, але серед них є і свої безсумнівні лідери. При сортуванні їх за розміром, у ТОП увійдуть: 

 1. Каспійське море.

 2. Верхнє.

 3. Вікторія.

 4. Гурон. 

 5. Мічиган. 

 6. Танганьїка.

 7. Байкал.

 8. Велике Ведмеже. 

 9. Малаві.

 10. Велике Невільниче.

Крім усього іншого кожне з цих озер має свою неймовірну історію.  

Озеро Каспійське

Озеро Каспійське — це найбільше озеро на планеті й одна з найбільших водойм світу. При цьому його назва може збити з пантелику. Озеро розташоване між Європою та Азією, і на відміну від звичайного озера, воно вважається внутрішнім морем. 

За розмірами воно займає площу в 371 000 квадратних км, з довжиною близько 1,199 км і шириною близько 456 км. Глибина озера по всій площі різна. Мінімальна глибина 200 м, максимальна глибина 1025 м. 

Озеро Верхнє

Озеро Верхнє (Upper Lake) — це озеро в Індії, розташоване в штаті Махараштра, у західній частині країни. Воно є частиною Чардхамських паломницьких місць і розташоване в передгір'ях Західних Гат. 

Розміри озера Верхнє оцінити досить складно через його форму. Його загальна площа зазвичай становить близько 1,200 квадратних км. 

Це велике озеро, яке приваблює туристів своїми мальовничими краєвидами і можливостями для рибного лову. 

Озеро Вікторія

Озеро Вікторія — найбільше озеро в Африці та друге за величиною прісноводне озеро у світі. Воно розташоване на кордоні трьох країн: 

 • Кенія;

 • Танзанія; 

 • Уганда. 

Площа озера Вікторія становить приблизно 68,870 квадратних км, а його довжина близько 337 км, а ширина — близько 240 км.

Озеро Вікторія славиться своєю красою та унікальною екосистемою. Воно оточене густими лісами і великими плантаціями. 

Озеро Вікторія також є важливим джерелом прісної води і відіграє значущу роль у житті місцевих громад.

Озеро Гурон

Озеро Гурон — це одне з п'яти Великих озер Північної Америки і друге за величиною озеро в цьому масиві водойм. Воно розташоване на кордоні Канади і США, в основному в провінції Онтаріо в Канаді та штаті Мічиган у США. Площа озера Гурон становить приблизно 59,600 квадратних км.

Озеро Гурон славиться своєю красою і різноманітністю природи. Воно має берегову лінію протяжністю понад 6400 км, що робить його прекрасним місцем для подорожей, риболовлі та відпочинку. 

Вода в озері Гурон зазвичай чиста і прозора, що робить його привабливим місцем для купання і водних видів спорту. 

Озеро Мічиган

Озеро Мічиган — це одне з п'яти Великих озер Північної Америки і єдине з них, цілком розташоване на території США. Воно розташоване на півночі країни і межує зі штатами Іллінойс, Індіана, Мічиган і Вісконсин. 

найбільші озера

Озеро Мічиган є найбільшим озером за площею в межах США і другою за обсягом водоймою в Північній Америці після озера Суперіор.

Озеро Мічиган славиться своїми чудовими краєвидами, чистою водою і різноманітністю рекреаційних можливостей. Його берегова лінія простягається на більш ніж 2600 км, пропонуючи безліч можливостей для відпочинку на природі, пляжного відпочинку, риболовлі, кемпінгу та водних видів спорту. Вода в озері Мічиган зазвичай чиста і прозора, що робить його популярним місцем для купання і плавання. 

Танганьїка

Озеро Танганьїка — це найбільше озеро в Африці і друге за величиною прісноводне озеро у світі після озера Байкал. Воно розташоване у Східній Африці і є частиною кордону між Танзанією та Західною частиною регіону Середня Африка. 

Озеро Танганьїка має довжину близько 673 км і ширину до 72 км. Глибина озера може сягати до 1470 метрів. Озеро Танганьїка є джерелом прісної води для багатьох місцевих громад і має унікальну екосистему.

Байкал 

Озеро Байкал — це найбільше прісноводне озеро на планеті за обсягом води і глибиною. Воно розташоване в Східному Сибіру, в Росії, і є одним з найстаріших озер на Землі. Озеро Байкал має довжину близько 636 км, ширину до 79 км і глибину понад 1642 м. 

Озеро Байкал славиться своєю чистотою та унікальною біорізноманітністю, включаючи безліч ендемічних видів риб та інших тварин. 

Озеро Велике Ведмеже

Озеро Велике Ведмеже, також відоме як Озеро Малаві, розташоване в Африці і є третім за величиною озером континенту. Воно розташоване на кордоні трьох країн: 

 • Малаві;

 • Мозамбіку;

 • Танзанія. 

Озеро Малаві має площу близько 29,600 квадратних км, довжину приблизно 579 км і максимальну ширину близько 75 км. 

Глибина озера сягає до 706 м, що робить його одним із найглибших озер у світі. 

Малаві 

Озеро Малаві, також відоме як Озеро Ньяса, розташоване в Східній Африці, між Малаві, Мозамбіком і Танзанією. Воно є третім за величиною озером континенту і другим за глибиною. Площа озера Малаві становить близько 29,600 квадратних км, довжина становить приблизно 580 км, а ширина — близько 75 км. 

найбільші озера світу

Глибина озера сягає до 706 м. Озеро Малаві славиться своїми кришталево чистими водами, багатством рибних ресурсів та унікальною екосистемою.

Велике Невільниче

Озеро Велике Невільниче — це озеро, розташоване в Західному Сибіру, в Росії. Воно є одним із найбільших озер у Західному Сибіру і входить до складу Новосибірського басейну. 

Озеро Велике Невільниче має площу близько 98 квадратних км і протяжність у північно-південному напрямку близько 23 км. 

У цієї водойми своя цікава історія. Озеро утворилося внаслідок розливу річки Обь. Воно, як і схожі водойми, вирізняються екосистемою та неймовірною природою. Озеро є прекрасним туристичним і популярним місцем.