Найбільші річки: рейтинг найбільших річок світу

Окрім озер у світі безліч неймовірних пейзажів із річками. Адже найбільші річки вирізняються не лише красою, а й функціональністю. 

Крім того, великі річки у світі корисні для людини. Вони дають воду і корисні для поливів полів. Тому найбільші річки дуже важливі. 

Рейтинг річок: довжина та ширина 

У ТОП найбільших річок входить велика кількість водойм. Вони розташовуються в найрізноманітніших куточках планети. 

найбільші річки світу

Ось список найбільших річок: 

 1. Амазонка (від витоку Укаялі).

 2. Ніл (від витоку Кагера).

 3. Міссісіпі — Міссурі 6420 5971 (3766 без Міссурі).

 4. Янцзи.

 5. Хуанхе.

 6. Об — Іртиш 5410 (3660 без Іртиша).

 7. Єнісей 5238 (по Ангарі від витоку Ідера).

 8. Лена 5100 (від витоку Вітіма).

 9. Амур, Аргунь. 

 10. Ла-Плата, Парана. 

Кожна з цих річок має свої особливості, а ще й історію. 

Амазонка 

Річка Амазонка — найдовша річка у світі, протяжність її становить близько 6 575 км. 

Річка протікає через Південну Америку, переважно через Бразилію та Перу, і впадає в Атлантичний океан. Завдяки такій протяжності, навколо річки склалися найрізноманітніші пейзажі. 

Річка Ніл

Річка Ніл — одна з найвідоміших річок у світі завдяки своїй історії. 

Особливістю Нілу є те, що вона вважається другою за довжиною річкою у світі з протяжністю 6650 км. 

Вона протікає через кілька країн Африки, включно з Угандою, Кенією, Ефіопією, Суданом і Єгиптом.

Міссісіпі

Річка Міссісіпі — одна з найбільших річок у Північній Америці. Її довжина становить близько 3770 км. 

Міссісіпі протікає через кілька штатів. Ця річка відіграє важливу роль в економіці, транспортній системі та культурі регіону.

Річка Янцзи

Річка Янцзи — найбільша річка в Китаї. Її протяжність становить близько 6300 км. Янцзи має величезне значення для китайської культури та економіки. 

Янцзи є однією з найдовших і найбільших річок у світі, що протікає від Тибетського плато до Східно-Китайського моря.

великі річки світу

На берегах Янцзи розташовано безліч історичних і культурних пам'яток, а також великі китайські міста. Річка служить важливим маршрутом для транспортування вантажів, а також для рибальства і туризму.

Річка Хуанхе

Річка Хуанхе, також відома як Жовта річка, це одна з найбільших річок у Китаї. Її протяжність становить близько 5464 км. 

Річка отримала назву "Жовта річка" через свій яскраво-жовтий колір унаслідок виносу великої кількості мулу та седименту з її піщаного дна.

Хуанхе є важливим джерелом води для сільського господарства і промисловості в регіоні, а також служить маршрутом для транспортування вантажів.

Річка Обь

Річка Обь — одна з найбільших річок у Росії і в світі. Її протяжність становить близько 3650 км. Річка Обь утворюється зі злиття двох інших великих річок — Катуні і Бія, в районі міста Барнаул в Алтайському краї.

Взимку Об часто замерзає, що створює умови для льодоходу навесні, коли річка звільняється від льоду (це створює чимало проблем). Ще один цікавий факт, на річці побудовано кілька гідроелектростанцій, які використовуються для виробництва електроенергії.

Єнісей

Річка Єнісей — одна з найбільших річок у Росії та у світі, як і Обь. Її протяжність становить близько 4092 км. 

Єнісей бере свій початок на західних схилах гір Хан-Хой у Монголії, а потім протікає через територію Росії, впадаючи в Карське море. У Сибіру складно знайти річку з таким же значенням і важливістю для регіону. 

Уздовж річки також є міста, де прісна вода потрібна насамперед. На річці також побудовано кілька гідроелектростанцій, як-от Красноярська ГЕС (вони є важливим джерелом виробництва електроенергії).

Річка Лена

Річка Лена — одна з найбільших і найдовших річок у Росії. 

Протяжність річки Лена становить близько 4400 км, що робить її однією з найдовших річок у світі (точно потрапляє в десятку). При цьому у річки величезна територія. На зиму Лена покривається товстим льодом. 

Річка Лена також протікає через різноманітні природні ландшафти:

 • тундра;

 • тайга. 

Саме цей факт забезпечує унікальні умови для тварин і рослин.

На річці Лена побудовано кілька гідроелектростанцій, як-от Ленська ГЕС, що відіграють важливу роль у виробництві електроенергії для регіону.

Амур

Річка Амур — велика річка на сході Азії, вона є важливим природним ресурсом для Росії і одночасно для Китаю. 

Протяжність річки Амур становить близько 2824 км. Також басейн охоплює велику територію (регіони Росії та Китаю). 

Річка Амур відіграє важливу роль в економіці обох країн, забезпечуючи регіони водою для сільського господарства, енергією для гідроелектростанцій, а також служить маршрутом для водного транспорту.

Ла-Плата

Річка Ла-Плата — це найбільша річка в Південній Америці, що протікає через кілька країн:

 • Аргентина;

 • Уругвай;

 • Бразилія;

 • Парагвай. 

Для кожної з цих країн річка відіграє важливу роль. Іноді її навіть складно оцінити. 

Загалом, протяжність річки Ла-Плата становить близько 2,570 км, що робить її однією з найбільших річок у Південній Америці.

Річка Ла-Плата має одне з найширших гирл у світі, воно формує величезну затоку на атлантичному узбережжі Південної Америки. Це і є основна особливість цієї річки. Річка Ла-Плата є важливим джерелом прісної води для місцевих мешканців і сільського господарства, а також слугує для транспортування вантажів і торгівлі вздовж її берегів. Загалом у річці постійно присутні різні кораблі.

Річка примикає до великих міст, таких як Буенос-Айрес, Монтевідео та Асунсьйон, які є центрами культури та економіки для країни. У басейні річки Ла-Плата мешкає безліч унікальних видів рослин і тварин, включно з безліччю видів риб, птахів і ссавців. Така різноманітність також важлива для регіонів країни. 

Річка Ла-Плата свого часу зіткнулася з різними загрозами, включно із забрудненням, перевантаженням судноплавства і втратою біорізноманіття. Саме тому річку охороняють на державному рівні. В іншому річка крім того, що дуже довга, але й дуже красива. Вона створює неймовірні пейзажі. За ці якості річку люблять місцеві жителі та туристи.