Дата і умови переведення годинників на зимовий час в 2021 році

Україна переводить годинники на літній і зимовий час вже 40 років поспіль. Чи потрібно переводити годинник цієї осені?

В Україні зимовий і літній час було введено в 1981 році, з метою заощадження електроенергії, приблизно на 1-3%. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час - на годину назад, а навесні - на літній, на годину вперед.

В Україні вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була навесні цього року. Зокрема, 3 березня Верховна Рада прийняла законопроект "Про обчислення часу в Україні" (№4201) в першому читанні. Цим проектом закону передбачається встановити і закріпити на території України єдине київський час і відмовитися від подальшого сезонного переведення стрілок годинника.

Однак Рада не змогла прийняти проект закону в другому читанні і відправила документ на доопрацювання..

Коли переводять годинники на зимовий час?

В 2021 році українцям треба знову перевести стрілки годинника на годину назад. Це відбувається в останню неділю жовтня. В цьому році цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня. Це дозволить у вихідний, неділя, спати на годину довше і продовжить добу на одну годину.

А як у світі? 

У сучасному світі - 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто - 32,6% від загальної кількості.

За і проти переведення часу

Зміна часу не тільки економічно неефективна, але й впливає на фізичний стан людини. По-перше, - це перебудова організму до нового графіку життя. Вчені з Американської академії сну стверджують, що переведення годинників істотно погіршує здоров'я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок.