Кримінальних "авторитетів" важливо ізолювати, - заступник міністра юстиції Олена Висоцька

Кримінальних "авторитетів" треба обов'язково ізолювати, щоб виключити їхній вплив як на інших ув'язнених, так і на адміністрацію в'язниці.

У Міністерстві юстиції планують створити окрему тюрму для "злодіїв в законі". Про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька в програмі Право на Право. За її словами, "злодії в законі" небезпечні як на волі, так і в тюрмах. Також кримінальні "авторитети" можуть впливати і на адміністрацію в'язниць. 

Зараз спільно з Міністерством внутрішніх справ плануються підходи до організації такого закладу. Уже в наступному році в Україні можуть бути створені перші установи спеціально для "злодіїв в законі".

"І щоб створити ці умови, зараз ми працюємо над тим, щоб створити в Україні хоча б дві установи з таким спеціальним статусом, і пропрацювати всі технічні засоби, опрацювати емоційний, психологічний стан персоналу в таких установах, підготувати всю команду до роботи з такими суб'єктами , щоб і їх намагатися ресоціалізувати. Ми сподіваємося на те, що будемо готові прийняти перших засуджених за такою статтею вже в наступному році", - сказала Висоцька.

В'язниця для "злодіїв в законі" повинна бути сучасним закладом

Зважаючи на специфіку такого "контингенту", умови утримання "авторитетів" в подібних установах будуть відповідним чином організовані.

"Саме тому такі високі вимоги насамперед до безпеки, технічної безпеки такої установи. Це камерний тип утримання, а не просто "гуртожиток", де всі можуть перебувати разом. Це ізольовані приміщення, а для держави дорожче тримати такі установи. Це технічні засоби - відеозв'язок, відеоспостереження, відеореєстратори для персоналу, щоб уникнути конфліктів", - розповіла заступник голови Мін'юсту.