Хто такий рекрутер: все про професію рекрутера

Розглядаючи перспективні професії, які можуть принести більше доходу, слід звернути увагу на те, рекрутер хто такий. Обов'язки у цього фахівця досить різноманітні, але якщо розібратися, що робить фахівець і хто це у певному середовищі, то вдасться стабільно отримувати дохід.

Рекрутер — це хто?

Розуміючи, рекрутер хтось це, стане легше визначитися з майбутнім професією: варто йти в рекрутери чи ні. Отже, рекрутер – це професіонал, який спеціалізується на пошуку та залученні кандидатів на вакансії у компанії. По суті він заповнює вакансії для роботодавця. Такі фахівці відіграють важливу роль у процесі найму персоналу, співпрацюючи як з роботодавцями, так і потенційними працівниками. Умовно його можна назвати місточком. Саме цей місток спрощує процес пошуку співробітника чи процес пошуку роботи.

Історія професії рекрутера досить тривала, втім, раніше у такого професіонала не було такої гарної назви. На початку XX століття, коли промисловість почала лише розвиватися, компанії зіткнулися з необхідністю ефективного найму та управління персоналом. Відділи кадрів почали виникати на вирішення цих завдань, і водночас рекрутери почали відігравати важливу роль цьому процесі.

рекрутер хто такий

З розвитком інтернету та технологій наприкінці XX століття та на початку XXI століття, професія рекрутера стала більш доступною та широко поширеною. Різні платформи для пошуку роботи та пошуку кандидатів, як LinkedIn, зробили найм більш прозорим та ефективним процесом. Також з появою соціальних мереж та спеціалізованих ресурсів рекрутери можуть легше знаходити кандидатів із певними навичками та досвідом.

Сьогодні рекрутери працюють у різних сферах, від малих компаній до великих корпорацій, агенцій з підбору персоналу та HR-консалтингових фірм. Їхня робота включає не лише пошук кандидатів, а й оцінку їхньої кваліфікації, проведення інтерв'ю, координацію процесу прийому на роботу та багато іншого.

Таким чином, професія рекрутера еволюціонувала відповідно до змін у світі, стаючи невід'ємною частиною процесу найму персоналу в сучасному бізнесі.

Що входить до обов'язків рекрутера?

рекрутер хто такий

Обов'язки рекрутера, як будь-якого іншого професіонала, досить гнучкі. Дуже багато факторів впливають на те, як і скільки працюватиме професіонал. Втім, є такі обов'язки, які точно доведеться виконувати рекрутеру:

 1. Планування процесу найму працівників. Рекрутери працюють з керівництвом компанії або відділом кадрів для визначення потреб у персоналі та розробки стратегій найму.

 2. Розробка вакансій. Рекрутери створюють оголошення про вакансії, описуючи вимоги до кандидатів та обов'язки з посади.

 3. Пошук кандидатів. Рекрутери шукають потенційних кандидатів, використовуючи різні ресурси, такі як бази даних, соціальні мережі, платформи для пошуку роботи та професійні мережі.

 4. Оцінка кандидатів. Такі фахівці проводять співбесіди з кандидатами, оцінюють їхні навички, досвід роботи та відповідність вимогам вакансії.

 5. Рекрутери погоджують пропозиції щодо роботи з обраними кандидатами, включаючи умови зайнятості, заробітну плату та інші бенефіти.

 6. Координація процесу прийому працювати. Рекрутери допомагають в оформленні необхідних документів, координують процес підписання договорів та введення нових співробітників у компанію.

 7. Залежно від умов для компанії, рекрутери можуть працювати із зовнішніми агенціями з підбору персоналу або рекрутинговими консультантами.

Загальна мета роботи рекрутера – знайти та залучити найбільш підходящих кандидатів для компанії, враховуючи її потреби та стратегічні цілі.

Як стати рекрутером в Україні та за кордоном?

рекрутер хто це

Щоб стати рекрутером, вам може знадобитися певна освіта, навички та досвід роботи. Ось кілька кроків, які допоможуть вам розпочати кар'єру в цій галузі:

 1. Для рекрутера підійде вища освіта в галузі бізнесу, управління персоналом, психології чи соціології, хоч цього й необов'язково.

 2. Набуття досвіду. Щоб влаштуватись на роботу рекрутером, можна почати з позицій, пов'язаних з рекрутингом або HR. Це можуть бути стажування, вакансії помічника рекрутерів або інші адміністративні позиції у відділі кадрів.

 3. Робота рекрутера вимагає різнобічних навичок, як комунікація, організація, аналітичне мислення та вміння працювати з людьми.

 4. Існують професійні організації та асоціації, які пропонують навчальні програми та сертифікацію для рекрутерів.

Не зайвим також приєднатися до професійних спільнот. Можна брати участь у різноманітних семінарах. Що більше буде навчання, то більше й практики.