Квартира в кредит під 7%: як сьогодні українцям придбати власне житло

З ініціативи президента України уряд запровадив програму "Доступна іпотека під 7%", якою можуть скористатися близько 5000 сімей. Її запуск відбувся 1 березня 2021 року.

За даними Міністерства фінансів України, станом на 13 вересня банками підписано 811 кредитних договорів на загальну суму 689,62 млн грн. На первинному ринку - 23%, на вторинному - 77% угод. У банки надійшло 1181 заявок.

У програмі долучились 23 регіони, в тому числі Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами минулого тижня були: Київ (33,3%); Київська область (30,9%); Харківська область (6,2%); Львівська область (5,8%); Рівненська область (4,1%); інші (19,7%).

Приріст у порівнянні з даними минулого тижня становить: + 3% - кількість кредитів і + 3% - суми кредитів; + 2% - кількість заявок і + 2% - суми заявок.

Дозволити собі квартиру мрії точно зможуть люди, які:
 • мають дохід вище середнього по регіону (не менше 12 337 грн), але не потрапили в перелік багатіїв (10 мінімальних зарплат - не більше 123 тисяч грн);
 • встигли накопичити на перший внесок (від 140 тис грн);
 • знайдуть відповідне по метражу житло до 50 м. кв на двох (до 3 років, від 2018 року).
5 кроків для участі у програмі "Доступна іпотека під 7%"
 1. Громадянин вивчає критерії програми для визначення своєї прийнятності та предмета іпотеки.
 2. Громадянин звертається до уповноваженого банку з пакетом документів.
 3. Уповноважений банк повідомляє про відповідність умовам програми і просить надати заявку на отримання кредиту (5 робочих днів після подання повного пакета документів).
 4. Кредитна оцінка, висновок кредитного договору та перерахування коштів кредиту продавцю предмета іпотеки (10 робочих днів після подання повного пакета документів).
 5. Сплата компенсаційної відсоткової ставки за кошти державної підтримки протягом терміну кредитного договору.
Основні умови іпотечного кредитування:
 • Максимальна сума іпотечного кредиту - 2 млн грн: максимальний термін виплати компенсації - 20 років;
 • Максимальний розмір комісії за надання та обслуговування кредиту - 0,5% від суми кредиту;
 • Максимальний термін іпотечного кредиту - 20 років;
 • Мінімальний власний внесок позичальника - 15% від суми кредиту;
 • Максимальний розмір комісії за надання гарантії Фонду - 0,5% річних. 

Громадянин, який братиме участь у програмі, буде платити 7% по кредиту, бо процентна ставка українських банків вище, то різницю сплачує держава. Зараз іпотеку під 7% в Україні видають вже 14 банків. З переліком уповноважених банків можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Фонду розвитку підприємництва.