Нові пункти пропуску на українсько-польському кордоні

Нові прикордонні пункти відкриються у Львівській та Волинській областях, додатково розглядається Закарпатська область.

Влада України планує на кордоні з Польщею ще три-чотири нові пункти пропуску. Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця в ефірі телеканалу Будинок в неділю, 12 вересня.

"У нас є плани, у нас працює міжвідомча комісія, яка займається розробкою планів відкриття пунктів пропуску. У нас є напрацювання, є місця, де ми б хотіли відкрити ці переходи", - інформує дипломат.

Він стверджує, що нові прикордонні пункти з'являться у Львівській області (на ділянці кордону в районі польського міста Перемишля) і у Волинській. Крім того, влада розглядає можливість відкриття нового пункту на Закарпатті.

"Може бути, навіть в Закарпатській області, хоча там цей пункт пропуску, швидше за все, буде поки пішохідний", - зазначив Дещиця.

Посол пояснив, що в Закарпатській області вивчають можливість створення пункту пропуску на кордоні з Польщею і Словаччиною. Але проблема в тому, що це території національних парків: на Закарпатті прикордонна зона знаходиться на території національного парку "Ужанський", в Словаччині - "Полонини", в Польщі - "Бещадський".

"Словаччина, Україна і Польща. Але там ще важче вести переговори, тому що цей пункт пропуску знаходиться в заповідній зоні. Тому потрібно ще дозвіл національного парку", - підкреслив він.

Раніше на кордоні з Польщею, у Львівській області, заклали наріжний камінь нового автомобільного пункту пропуску Нижанковичі-Мальховичі. Будувати пункт пропуску буде Підкарпатське воєводство, а Україна прокладе до нього дорогу.