Президент Польщі говорить про військові загрози Північного потоку-2

Північноатлантичний Альянс і Євросоюз повинні подумати над тим, "як протистояти викликам, пов'язаним з реалізацією проекту газопроводу з Росії до Німеччини Північний потік-2".

Про це у вівторок, 5 жовтня, заявив президент Польщі Анджей Дуда на Варшавському безпековому форумі, пише видання Do Rzeczy.

"Цей газопровід не повинен був з'явитися, це - помилка стратегічного значення для всього євроатлантичного співтовариства", - заявив Дуда.

"Ідеться не тільки про відсікання України, Словаччини чи Польщі від транзиту російського газу. Йдеться про щось більше: надання можливості Росії шантажувати в стратегічному плані всю західну громадськість, що виходить за рамки сфери енергетики", - заявив польський президент.

Польський лідер закликав ЄС і НАТО відреагувати на політичні, енергетичні та військові виклики, які може принести запуск Північного потоку-2.

Північний пoтік - 2 - магістральний газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море

Він проходить через економічні зони і територіальні води ФРН, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Українці реагують у мережі та висловлюють свою думку:

"Транзит через Украину, Словакию и Польшу - опасности не несет, транзит через Германию - опасность для ЕС. СПГ не идет в европу - так это контракты не подписаны были, Газпром не поставляет больше чем в контрактах - так это шантаж и произвол! Ну вот теперь понятно....".