Росія планує виробляти на заводі в Татарстані 6 тис. «Шахедів» щорічно – The Wall Street Journal

Росія планує виробляти на заводі в Татарстані 6 тис. «Шахедів» щорічно – The Wall Street Journal

Завод в Росії планує щорічно виготовляти 6 тисяч ударних безпілотників

Завод "Алабузі" в Татарстані планує щорічно виробляти 6 тисяч безпілотників типу Shahed. На даний момент він вже успішно поставив 4,5 тисячі таких дронів. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Такий завод у Росії був побудований завдяки угоді з іранськими бізнесменами. Вона була укладена ще в 2022 році, коли російські бізнесмени запропонували Ірану 1,7 млрд доларів у будівництво заводу.

Росія виготовляє власні безпілотники та боєголовки

Завод "Алабузі" також займається виробництвом розвідувальних безпілотників М3 "Альбатрос". Вони використовуються для отримання фоторозвідки українських позицій та допомогли відбити спробу вторгнення в Бєлгородську область.

Окрім цього, Росія також самостійно виготовляє боєголовки, що допомагає прискорити виробництво зброї.

«Перехід Москви на безпілотники відбувається завдяки використанню тіньових логістичних мереж Тегерана та іранських технологій», - відзначено в статті.

Російські бізнесмени знаходять працівників для заводу в Африці

Спочатку виробництво безпілотників "Альбатрос" здійснювалося студентами з технічних коледжів. Однак, пізніше працівників почали шукати в Африці.

У 2023 році бізнесмени з "Алабуги" орендували зал у школі в Уганді та запропонували кваліфіковану роботу за значно вищою оплатою, ніж на батьківщині, з усіма вигодами.

Україна збила іранський дрон, а США звинуватили Росію у допомозі терористам

Українські військові збили іранський дрон, який використовували російські терористи. Пізніше було виявлено, що члени КВІР навчалися використовувати ці дрони в Криму.

Офіційний представник Білого дому вже заявив, що Росія отримує від Ірану матеріали для будівництва заводу. За супутниковими знімками, підприємство планують розмістити в "Алабузі".

Україна завдала удару по нафтопереробному заводу в Татарстані

Раніше повідомлялося, що Україна завдала удару по нафтопереробному заводу в Татарстані, де знаходиться підприємство з виробництва безпілотників. Таким чином, українські військові нанесли пошкодження третьому за величиною російському заводу.

Читайте також: