У ПФУ уточнили, хто та як може збільшити виплати для конкретного пенсіонера

У ПФУ уточнили, хто та як може збільшити виплати для конкретного пенсіонера

Пенсійний фонд України повідомляє, що будь-яка юридична особа, включаючи товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), може приєднатися до фінансування пенсійних виплат на благодійній основі.

Для здійснення благодійної пожертви не потрібно подавати жодних документів та відвідувати державні установи.

Зробити пожертву можна, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України.

Благодійні пожертви можуть бути персоналізованими або знеособленими. У разі здійснення персоналізованої благодійної пожертви 70% суми спрямовується для виплати пенсії обраному пенсіонерові, а решта 30% буде спрямовано на фінансування пенсій всіх пенсіонерів. У разі здійснення знеособленої благодійної пожертви вся сума використовується для виплати пенсій в солідарній системі.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні", ухвалений наприкінці минулого року, дозволив здійснювати пожертви на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам. Відповідний Порядок сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові розроблено Пенсійним фондом України.

Довідково: Податковим кодексом України не передбачено включення благодійних пожертв юридичних та фізичних осіб до об'єкта оподаткування.

Більше інформації за посиланням.

Ми також писали, що частина українців залишилася без пенсії: чи можна відновити виплати.

Читайте також: