Українські біженці в Іспанії

Велика кількість українських біженців після повномасштабного вторгнення росії дісталися до Іспанії, щоб отримати тимчасовий притулок.

Знайти роботу за кордоном допоможуть на сайті layboard.com

Тим, хто зараз перебуває в прикордонних містах України і бажає безкоштовно або за мінімальну платню дістатися до Іспанії, є зручні варіанти:

  1. Звернутися по допомогу до місцевих волонтерів. Вони постійно корегують списки й відправляють біженців автобусами та цивільними автівками до кордону з Іспанією.
  2. У місцевих волонтерів дізнатися, якими рейсовими поїздами/автобусами можна доїхати до Іспанії. Зараз практично всі рейсові автобуси і поїзди по Європі транспортують українських біженців безкоштовно при пред'явленні українського паспорта.

Щоби перетнути кордон з Іспанією сухопутним транспортом достатньо українського внутрішнього паспорта. Якщо немає біометричного закордонного паспорту або він прострочений – людину не пропустять.

Для дітей достатньо свідоцтва про народження. Ніяких COVID-паспортів і сертифікатів не потрібно.

При цьому треба бути уважними та звертатися тільки у волонтерські намети, щоб убезпечити себе від шахраїв, які, на жаль, зараз дуже активізувались.