Виплати військовим: скільки зараз платять у ЗСУ

Підвищені виплати військовослужбовцям під час військового стану

Під час військового стану військовослужбовці отримують щомісячні виплати, які складаються із щомісячного задоволення та додаткової винагороди. Також у квітні набули чинності кілька нововведень, які передбачають підвищення виплат деяким військовим, а також винагороду за підписання контракту із Збройними силами України.

Про це повідомляє "Хвиля", посилаючись на новий закон про мобілізацію, який підписав президент Володимир Зеленський, а також кілька постанов Кабміну.

Так, в Україні винагороди військовослужбовців складаються з:

  • Щомісячного грошового забезпечення, до якого входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.
  • Додаткову винагороду, яка є надбавкою за особливості проходження служби, режим таємності, за наукові чи спортивні звання.

Мінімальна зарплата солдата у 2024 році становить понад 20 тис. грн.

До того ж, військові, які беруть участь у бойових діях, отримують додаткові виплати:

  • 30 тис. грн. - За виконання бойових завдань.
  • 50 тис. грн. - за виконання бойових завдань у складі органів військового управління, штабів та командування.
  • 100 тис. грн. - для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій, проходять лікування чи реабілітацію, чи потрапили до полону.

Терміновики ЗСУ отримують щомісячну премію у розмірі 6 тис. грн., курсанти військових училищ – 2 350 грн., а інструктори – від 15 до 30 тис. грн.

У квітні Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою виплати військовим, які беруть участь у бойових діях, збільшено до 70 тис. грн.

Крім того, набуло чинності нововведення щодо надання особам, які підписали контракт із ЗСУ сертифікату на 150 тис. гривень на купівлю автомобіля.

Також контрактники мають право на одноразову компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом та додаткові компенсації залежно від кількості років вислуги.

Крім цього, військовим не нараховуватимуться штрафи та пеня за борги перед банками, відсотки за користування кредитом, за винятком кредитів на нерухомість чи автомобіль.

У разі загибелі військового під час виконання бойового завдання сім'я отримує разову компенсацію у 15 млн. гривень. Також компенсації виплачуються сім'ям військовослужбовців, які оголошені зниклими безвісти.

Читайте також: "Мобілізація до ЗСУ: юрист про проблеми з ТЦК, відстроченням та ВЛК"