Рада хочуть повернути "пакунок малюка" назад

У Верховній Раді мають намір відмовитися від монетизації "пакунку малюка" і залишити його в натуральному вигляді.

Відповідний законопроект №3006а за основу підтримали 316 нардепів.

Автори документа пояснюють, що, згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів "пакунку" вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя, пише видання INKORR.com

Крім того, підкреслюють автори законопроекту, за два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази. Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

У документі прописано, що тимчасово – з 1 жовтня по 31 грудня цього року – закупівля одноразової натуральної допомоги "пакет малюка" організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проектів у рамках пілотного проекту.

Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коронавірус у школах — що робити учням та вчителям, розповіли у МОЗ

Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров'я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону "Про державні закупівлі".

Автори закону зауважують, що нині держава здійснює публічні закупівлі без законодавчого закріплення зазначеної допомоги. Законопроєкт №3006а передбачає вдосконалення правової та організаційної складової надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

"До другого читання плануємо доопрацювати проєкт і з часом через "Дію" дати можливість батькам обирати між отриманням "пакунка" у пологовому або оформлення картки з його монетизацією", – написала депутатка "СН" Євгенія Кравчук.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: