Федоров розповів, скільки IT-фахівців заброньовано від мобілізації

Федоров розповів, скільки IT-фахівців заброньовано від мобілізації

Заброньовані спеціалісти важливі для економіки підприємств

Віце-прем'єр-міністр України Михайло Федоров стверджує, що компанії повинні мати можливість забронювати спеціалістів технологічного та інноваційного бізнесу, які є важливими для економіки підприємств та наповнення бюджету країни.

"В Україні 700 тисяч заброньованих людей, і тільки 4 тисячі — з ІТ-компаній", - зазначив Федоров.

За словами Федорова, ІТ-сфера становить майже 5% ВВП країни, а минулого року з неї до держбюджету надійшло 20,8 млрд гривень податків, що на 3,1 млрд гривень більше, ніж у 2022 році. Віце-прем'єр також додав, що кожен ІТ-спеціаліст створює та зберігає майже три робочі місця в економіці.

Федоров повідомив, що в сфері IT працює понад 300 тисяч співробітників, але тільки 1,5% з них є заброньованими. Компанії, які хочуть бронювати спеціалістів, повинні відповідати певним критеріям, зокрема, мати статус критично важливих для економіки.

"За наказом подано до бронювання всього 54 IT-спеціалісти. Це не курʼєри чи ігорка, це спеціалісти топрівня: архітектори, розробники, девопси. Саме інженери — основа Дія.City і саме інженери — наш стратегічний ресурс", - наголосив Федоров.

Віце-прем'єр також зауважив, що до Дія.City входять не тільки ІТ-компанії, а й розробники defense-tech, які створюють оборонні інновації для захисту та розвитку країни.

"Має значення кожен бізнес, який зберігає робочі місця й допомагає забезпечувати нормальність життя. Дякую всім, хто захищає нас на полі бою, хто працює на економіку, хто створює робочі місця та наповнює бюджет", - підсумував Михайло Федоров.

Нагадаємо, Горохівський із monobank закликав збільшити бронювання деяких фахівців.

Ми також писали, що у Мінекономіки раптово скасували бронювання частини ІТ-компаній.

Читайте також: