Як вибрати монітор для ігор, програмування або дизайну

Монітори для комп'ютера чи ноутбука давно стали необхідністю. Особливо для певної роботи чи діяльності. Монітори потрібні і для ігор.

Загалом, на сучасному ринку є велика кількість різноманітних моніторів. Вони різняться за якістю зображення та додатковими функціями. При цьому на них і різна вартість. 

Які бувають монітори та в чому їхня особливість?

Для ігор, програмування та дизайну зазвичай використовуються різні типи моніторів через специфічні вимоги кожної галузі. Тому вибрати універсальний варіант у цьому випадку неможливо. 

Монітор для ігор 

Такий монітор повинен мати якісну картинку. Це один із найважливіших критеріїв. 

як вибрати 4к монітор

Яка особливість таких моніторів:

 1. Висока частота оновлення (частота оновлення екрана). Що вища частота оновлення, то плавнішим буде відображення рухомих об'єктів на екрані. Для ігор бажано вибирати монітори з частотою оновлення 144 Гц або вище. Цей фактор дуже важливий для ігор. 

 2. Низька затримка введення. Це час, який минає від моменту, коли гравець здійснює дію на клавіатурі, до моменту, коли ця дія відображається на екрані. Монітори з низькою затримкою введення кращі для ігор, щоб реакція була більш швидкою і плавною.

 3. Для монітора для ігор важливі й технології синхронізації зображення. Наприклад, технології FreeSync або G-Sync, які знижують розриви і артефакти на екрані. 

Кожен із цих критеріїв важливий і виключати їх під час вибору монітора не можна. 

Монітори для програмування

Ще один популярний варіант — монітор для програмування. Які критерії важливі в цьому випадку:

 1. Висока роздільна здатність і деталізація. Це допомагає бачити більше інформації на екрані та покращує читабельність тексту і коду.

 2. Широкий екран або багатопанельне відображення. Це необхідно для одночасного перегляду кількох вікон або кодових файлів.

Дуже важливим для програмування є режим захисту очей. Деякі монітори мають такі режими фільтрації синього світла або технології підлаштування яскравості для зменшення напруги на очах. Якщо є можливість, то краще обирати такий варіант для захисту очей.

Монітори для дизайну

як обрати 4к монітор

Ще один варіант, який користується популярністю. Що важливо враховувати в цьому варіанті:

 1. Широке колірне охоплення і точність передачі кольору. Професійні дизайнери часто вибирають монітори з широким колірним охопленням і точністю передачі кольору для досягнення високоякісних результатів.

 2. Висока роздільна здатність і деталізація. Для відображення деталей із високою чіткістю.

 3. Калібрування за замовчуванням або можливість калібрування. Це дає змогу досягти точнішого відображення кольорів і узгодження з іншими пристроями.

Такий варіант досить специфічний.

Як вибрати 4к монітор? 

як вибрати другий монітор

Ще один вид моніторів, на який варто звернути увагу. Наприклад, при виборі 4K монітора важливо враховувати такі аспекти:

 1. Розмір і тип панелі. Розмір монітора і тип використовуваної панелі можуть істотно впливати на якість зображення. Популярні розміри екранів - 27, 32 і 43 дюйми. Хороші типи панелей включають IPS, VA і TN. IPS панелі.

 2. Роздільна здатність і щільність пікселів. Оптимальна роздільна здатність становить 4K (3840 x 2160 пікселів) і вона забезпечує високу чіткість і деталізацію зображення. Щільність пікселів впливає на чіткість зображення (в цьому випадку працює принцип чим вище, тим краще).

 3. Частота оновлення екрана. Висока частота оновлення екрана забезпечує більш плавне і реалістичне відображення рухомих об'єктів на екрані. Для ігор і відео рекомендується вибирати монітори з частотою оновлення не менше 60 Гц.

 4. Час відгуку. Це час, який потрібен пікселю на моніторі для зміни свого кольору. Менший час відгуку забезпечує більш плавне відображення об'єктів, що швидко рухаються на екрані.

 5. Підключення та інтерфейси. Чим більше варіантів підключень, тим краще.

 6. Ергономіка та дизайн. Характеристика нехай і не першорядної важливості, але може бути значущою для багатьох. 

При виборі монітора також корисно вивчити відгуки інших користувачів і професійні огляди, щоб отримати уявлення про його продуктивність і якість. Вони стануть у пригоді і в питанні, як вибрати другий монітор.

Як вибрати монітор для графіки? 

як вибрати другий монітор

Під час вибору монітора для графічної роботи важливо враховувати також низку чинників:

 1. Передача кольору і точність кольорів.

 2. Роздільна здатність екрана.

 3. Щільність пікселів.

 4. Формат екрана.

 5. Ергономіка та дизайн.

 6. Калібрування за замовчуванням або можливість калібрування.

 7. Підключення та інтерфейси.

 8. Ціна.

При виборі монітора для графічної роботи також корисно вивчити відгуки інших професійних користувачів. Такий варіант цілком універсальний. 

Як вибрати монітор для дизайнера? 

Ще детально можна розглянути варіант монітора для дизайнера. Які критерії важливі:

 1. Точність передачі кольору. Монітор повинен мати високу точність передачі кольору і широке колірне охоплення, щоб правильно відображати кольори ваших проєктів. 

 2. Широке колірне охоплення. Краще вибирати монітори з широким колірним охопленням (наприклад, sRGB, Adobe RGB або DCI-P3).

 3. Роздільна здатність екрана. Краще обирати монітори з високою роздільною здатністю, як-от 1440p (Quad HD) або 4K (Ultra HD).

 4. Щільність пікселів. Більша щільність пікселів забезпечує більш чітке зображення.

 5. Формат екрана. 

 6. Підключення.

 7. Ергономіка та дизайн. 

При виборі монітора для дизайнера можна розглянути і зовнішній вигляд монітора. Такий варіант не має нічого спільного з тим, 

як вибрати монітор для домашнього комп'ютера (для дому, для ігор, для ігрового пк і для комп'ютера).

Вибираємо монітор для макбука?

Під час вибору монітора для MacBook важливо враховувати не так багато факторів, як для програмування або для роботи з графікою.

як вибрати другий монітор

Кілька важливих факторів, за якими вибирають монітор для макбука:

 1. Сумісність. Переконайтеся, що обраний монітор сумісний з MacBook. Зазвичай MacBook мають порти USB-C або Thunderbolt 3, тому монітор повинен мати відповідні порти для підключення без використання адаптерів.

 2. Роздільна здатність екрана. Рекомендується обирати монітори з високою роздільною здатністю, як-от 4K (Ultra HD).

 3. Розмір екрана та щільність пікселів. 

 4. Передача кольору і точність кольорів. Для роботи з графікою та дизайном важлива точність передачі кольору. 

 5. Ергономіка та дизайн. Обираючи монітор для макбука, зверніть увагу на можливість регулювання висоти, нахилу і повороту екрана для комфортної роботи. Також врахуйте дизайн монітора і його сумісність із вашим робочим простором.

 6. Підключення та інтерфейси. Не зайвим буде переконатися, що монітор має необхідні підключення для MacBook.

 7. Деякі монітори мають функції захисту очей, як-от фільтри синього світла та регулювання яскравості, що можуть допомогти знизити стомлюваність очей під час тривалої роботи.

Вибір монітора для MacBook також залежить від конкретних потреб і вподобань. Загалом такий варіант теж доволі популярний у світі, адже макбук має обмежений огляд і можливості екрана.