Плавець Владислав Бухов здобув перше в історії України «золото» чемпіонату світу

Українець Владислав Бухов став чемпіоном світу з плавання

Українець Владислав Бухов виграв змагання на 50-метрівці вільним стилем в катарській Досі, ставши чемпіоном світу з плавання вперше в своїй кар'єрі.

Раніше Бухов зупинявся в півфіналах на двох чемпіонатах світу, але цього разу він здобув перемогу. Лише чинний чемпіон світу Макевой з Австралії випередив українця.

Бухов також показав вражаючі результати в кваліфікації та встановив новий національний рекорд України у півфіналі. У фіналі головна боротьба відбувалася між Макевоєм та Буховим, де українець випередив чемпіона світу на 0.01 секунди і здобув свою першу медаль чемпіонату світу.

Результати фіналу на 50 метрів вільним стилем

1. Владислав Бухов (Україна) - 21.44 секунди.
  2. Камерон Макевой (Австралія) +0.01.
  3. Бенджамін Прауд (Велика Британія) +0.09.

Ця перемога стала першою для України на чемпіонаті світу-2024 і першою на цій дистанції в історії чемпіонатів світу. Також варто зазначити, що на Чемпіонаті світу з водних видів спорту Україна здобула лицензію на олімпійські ігри в синхронних стрибках у воду.