Трамп вимагає відкласти судовий процес у справі про незаконне зберігання документів

Трамп закликає суддю відкласти розгляд справи про зберігання секретних документів

Експрезидент США Дональд Трамп закликав суддю, що веде справу про незаконне зберігання секретних документів, відкласти процес. Про це повідомляє The Hill.

«Як провідний кандидат на виборах 2024 року Трамп рішуче заявляє, що справедливий судовий розгляд не може бути проведений цього року відповідно до конституції», - йдеться в документах, поданих до суду від імені адвокатів експрезидента.

Очікується, що окружна суддя США Ейлін Кеннон оновить розклад засідань найближчим часом. При цьому не виключається, що вона відкладе початок розгляду у справі Трампа, запланованого на 20 травня.

Трамп спочатку запропонував як альтернативну дату 12 серпня, але потім заявив, що в рік виборів суд проти нього буде несправедливим. Сторона обвинувачення в особі спецпрокурора Джека Сміта, який раніше намагався якомога швидше притягнути експрезидента до суду, тепер просить призначити засідання на 8 липня.

Видання зазначає, що в разі затягування судового процесу та обрання Трампа президентом на новий термін він може припинити обидві справи, які веде спецпрокурор Сміт, а потім помилувати себе.

Інші судові справи проти Трампа

Раніше повідомлялося, що 28 лютого суд штату Іллінойс заборонив експрезиденту США Дональду Трампу брати участь у праймеріз республіканців у цьому штаті через його роль у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року.

Верховний суд США розглядатиме питання, чи можна притягнути експрезидента США Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за спроби скасувати результати виборів 2020 року.

Трамп подав апеляцію на рішення судді накласти на нього штраф у розмірі 454 млн доларів і обмежити його можливість вести бізнес у штаті Нью-Йорк за шахрайське перебільшення своїх статків, щоб забезпечити собі кращі умови кредитування.

Суддя штату Нью-Йорк офіційно зобов'язав Дональда Трампа виплатити $454,2 млн після того, як його визнали винним у маніпуляціях зі своїми статками у справі про цивільне шахрайство.

Нагадаємо, що 16 лютого суд визнав Дональда Трампа винним у цій справі та оштрафував на $354,9 млн. Експрезидент США Дональд Трамп стверджував, що судовий штраф, призначений йому судом у справі про шахрайство є втручанням у вибори.

Раніше Федеральний суд Нью-Йорку зобов'язав колишнього президента США Дональда Трампа виплатити понад $83 млн за позовом письменниці та журналістки Елізабет Джин Керролл, яка звинуватила політика в наклепі і сексуальному насильстві.