Україна прямує в Космос: Меморандум з США про космічні польоти

Україна разом з США уклали Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки про співробітництво у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

Про це інформує Міноборони України.

Меморандум створює правові підстави та механізми спільного використання космічної ситуаційної обізнаності з метою підвищення безпеки космічних польотів, обміну послугами та інформацією.

Це дозволить Україні створити кращі умови для отримання інформації та послуг від Космічного командування США.

Реалізація Меморандуму дозволить отримати інформацію про стан загального навколоземного космічного простору та кількості каталогізованих космічних об'єктів.

"Завдяки подальшої співпраці відповідно до положень Меморандуму Україна отримає дані про чисельного і якісного складу орбітальних угруповань діючих космічних апаратів космічних систем, зможе оцінити їх загальні функціональні можливості за основними просторовим і тимчасовим характеристиками, визначити космічні об'єкти для спостереження вітчизняними засобами, зокрема радіолокаційними", - повідомляє Міноборони

Президентом України Володимиром Зеленським з керівником NASA Біллом Нельсоном були обговорені спільні проєкти у космічному напрямку.