Хто такий web developer: усе про професію веб розробник

Для початку, щоб розуміти, web developer що це, потрібно розібратися в термінології. Web-розробник — це фахівець, який займається створенням веб-сайтів, веб-додатків та інших інтернет-ресурсів. У такого фахівця досить висока зарплата і чимало обов'язків. 

Про те, хто web dev це, варто дізнатися і професіоналам, яким потрібно змінити професію. Адже така спеціальність затребувана і дуже перспективна. Але крім того, що робить такий професіонал, варто дізнатися і про складність навчання, і про конкуренцію. 

Web-developer що це?

Дізнаючись, web developer це хто, варто розібратися в основних обов'язках професіонала. Він відповідає за програмування і розробку клієнтської та серверної частини веб-додатків, роботу з базами даних, а також за створення користувацького інтерфейсу і візуального дизайну. З цього стає більш зрозумілим, веб девелопмент це хто і що це за професія. 

Професія веб-розробника виникла разом із розвитком веб-технологій. Така професія не нова. З появою World Wide Web на початку 1990-х років і зростанням кількості сайтів і додатків почали з'являтися фахівці, які спеціалізувалися на створенні та розвитку веб-ресурсів. Тобто така робота була затребувана не перший рік. 

web developer хто це

Спочатку веб-розробка була пов'язана переважно зі створенням статичних сайтів на основі HTML, CSS і JavaScript. Однак із плином часу з появою нових технологій і фреймворків, як-от PHP, Ruby on Rails, Django, AngularJS, React, веб-розробники отримали більше можливостей для створення динамічних та інтерактивних додатків.

Сьогодні веб-розробники мають різні спеціалізації, як-от фронтенд-розробник (займається створенням призначеного для користувача інтерфейсу та взаємодією з користувачем), бекенд-розробник (працює з серверною частиною застосунків і базами даних), full-stack розробник (володіє навичками як фронтенд, так і бекенд-розробки).

З появою дедалі складніших застосунків і збільшенням попиту на різні ресурси, професія веб-розробника стала однією з найзатребуваніших і найперспективніших у сфері інформаційних технологій. Тож відповідаючи на запитання, хто це, web developer — це перспектива, яка окупається. 

Що входить в обов'язки web developer?

Обов'язки веб-розробника (web developer) можуть залежати від конкретної компанії, проєкту та спеціалізації, але зазвичай вони включають таку роботу:

 1. Розробка додатків і сайтів. До їхніх обов'язків входить створення веб-додатків та інтернет-ресурсів з використанням різних мов програмування, фреймворків, бібліотек та інструментів.

 2. Фронтенд-розробка. Також на них лягає робота з клієнтською частиною застосунків, включно зі створенням призначеного для користувача інтерфейсу, версткою сторінок, розробкою інтерактивних елементів і управлінням візуальним представленням сайтів за допомогою HTML, CSS і JavaScript.

 3. Бекенд-розробка. Розроблення серверної частини застосунків, включно з обробленням запитів від користувачів, взаємодією з базами даних, створенням API та керуванням бізнес-логікою застосунків із використанням різних мов програмування та фреймворків, як-от Node.js, Python (Django, Flask), Ruby (Ruby on Rails), PHP (Laravel, Symfony), входить до обов'язків web developer.

 4. Робота з базами даних. На web developer лягає обов'язок у створенні, оптимізації та управлінні базами даних для зберігання й оброблення даних, що використовуються в додатках.

 5. Тестування та налагодження. Проведення тестування веб-додатків на предмет помилок, виправлення багів і налагодження коду для забезпечення надійної та безпечної роботи застосунків безпосередньо виконується веб девелопером.

 6. Оптимізація продуктивності. Також в обов'язки входить оптимізація коду, ресурсів і запитів для підвищення продуктивності та швидкості роботи додатків.

 7. Співпраця з іншими членами команди. Взаємодія з дизайнерами, менеджерами продукту, тестувальниками та іншими учасниками проєкту для забезпечення успішного розроблення та запуску застосунків також входить в обов'язки. 

 8. Оновлення та підтримка. Також на такого фахівця лягає підтримка та оновлення застосунків, включно з внесенням змін, поліпшень і виправлень, а також реалізацією нових функцій і можливостей.

Це лише загальний перелік обов'язків веб-розробника. Роботодавець при цьому може вставляти свої вимоги до такого фахівця. 

Як стати веб-розробником в Україні?

web developer що це

Щоб стати веб-розробником в Україні, точно потрібно пройти ключові етапи:

 1. Вивчіть основи веб-розробки. Почніть з освоєння основ HTML, CSS і JavaScript — базових мов веб-розробки. Ці знання допоможуть вам створювати статичні веб-сторінки і розуміти основи веб-дизайну та взаємодії з користувачем.

 2. Вивчіть програмування. Після освоєння основи веб-розробки, почніть вивчення програмування на більш глибокому рівні. Почніть з мови JavaScript і її фреймворків (наприклад, React.js, Angular, Vue.js), потім вивчіть мови програмування для бекенд-розробки, як-от Node.js, Python (з фреймворками Django або Flask), Ruby (з Ruby on Rails) або PHP (із фреймворками Laravel або Symfony).

 3. Пройдіть навчання та курси. Скористайтеся онлайн-курсами та іншими ресурсами для навчання веб-розробки. Існує безліч безкоштовних і платних курсів на платформах, як-от Udemy, Coursera, Codecademy, FreeCodeCamp, де багато корисної інформації. Також можна відвідувати спеціалізовані курси та тренінги, за своїми фінансовими можливостями. 

 4. Далі почніть створювати свої власні проекти, щоб застосувати отримані знання на практиці. Це може бути створення портфоліо, розробка веб-додатків або участь у відкритих і комерційних проєктах. Ці ж матеріали стануть у пригоді під час розсилки резюме. 

 5. Шукайте можливості для стажування, фрілансу або роботи над проєктами з веб-розробки. Так можна отримати досвід, а ще знайти свій стиль і сильні сторони. 

 6. Зберіть свої найкращі роботи в портфоліо та презентуйте їх потенційним роботодавцям або клієнтам. Гарне портфоліо допоможе продемонструвати свої навички та якість роботи.

 7. Беріть участь у мітапах, конференціях та інших заходах для веб-розробників, щоб розширити своє професійне коло спілкування і бути в курсі останніх тенденцій і технологій у сфері веб-розробки. Так можна завести корисні ділові зв'язки. 

 8. Шукайте відкриті вакансії веб-розробника на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, таких як Layboard.com, вакансій у соціальних мережах, а також звертайтеся до рекрутингових агентств і компаній напряму.

Загалом вчитися доведеться багато, але все це окупиться хорошим заробітком.