Скільки українців не отримали субсидію та у чому причини

В Україні близько 200 тисяч домогосподарств не пройшли перевірку та не отримали субсидії.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

За словами заступника міністра соцполітики Віталія Музиченка, серед причин відмови у призначенні субсидій - наявність депозитів понад 100 тис. грн, 2-3 і більше житлових приміщень у власності, або наявність працездатних членів сімей, які роками ніде не працюють і не перебувають на обліку в центрі зайнятості.

"Верифікацію не пройшли близько 200 тисяч домогосподарств з 2,5 мільйона, які перевірялися цього року, проте це не означає, що вони втратили право на субсидію, адже ситуація може змінюватися. Наприклад, може зменшитися сума заощаджень на депозитному рахунку або ж непрацююча раніше людина працевлаштувалась", - пояснив Музиченко.

Він зазначив, що в середньому рівень оплати житлово-комунальних послуг одержувачами субсидій становить майже 98%, тоді як загалом у країні цей показник в окремі періоди може становити 87-88%.

За його словами, субсидію можна отримати навіть у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, простроченої понад три місяці.

Для цього потрібно лише укласти договір про реструктуризацію цієї заборгованості із постачальниками комунальних послуг, перед якими існує борг.