Скільки в середньому заробляють футболісти в Україні

Футболіст є високооплачуваною та досить престижною професією. Вона дає змогу побудувати кар'єру, побачити світ і заробити на безтурботну старість.

Утім питання, скільки заробляє футболіст, доволі складне. Адже не всі професіонали можуть заробляти багато чи підписувати контракти з відомими клубами. Навіть найталановитіші українці не завжди стають іменитими футболістами. 

Скільки можна заробити на футболі в Україні? 

скільки заробляє футболіст

Зарплата футболістів в Україні може значно відрізнятися залежно від безлічі чинників, включно з рівнем професіоналізму, статусом клубу, індивідуальними навичками гравця і його ринковою цінністю. Також важливо враховувати, що інформація про заробітну плату футболістів часто є конфіденційною і може змінюватися з часом.

В українській Прем'єр-лізі заробітна плата футболістів може варіюватися від кількох тисяч до кількох мільйонів доларів на рік. Топові гравці, особливо ті, які беруть участь у міжнародних змаганнях, зазвичай отримують вищі зарплати.

Утім, багато компаній залишають за собою право виставляти свої умови та заробітні плати. Тобто є варіант підписання індивідуальних контрактів з унікальною оплатою праці.

Від чого залежить, скільки отримують футболісти? 

Заробіток футболіста залежить від кількох чинників:

 1. Рівень професіоналізму та досвід. Футболісти з видатними навичками та великим досвідом гри на високому рівні зазвичай мають вищу заробітну плату.

 2. Статус клубу. Гра за успішний і престижний клуб зазвичай супроводжується вищою оплатою. Топові клуби, які беруть участь у європейських лігах або Лізі чемпіонів, здатні надати вигідніші контракти.

 3. Індивідуальні досягнення. 

 4. Позиція на полі. Заробітна плата може відрізнятися залежно від позиції гравця. 

 5. Трансфери. Переходи між клубами можуть впливати на заробітну плату. Гравці, які переходять у більші та багатші клуби, часто отримують вищу зарплату.

 6. Міжнародні змагання. Участь у міжнародних турнірах, таких як Чемпіонат світу або Ліга націй, також може вплинути на заробіток футболіста.

 7. Тривалість контракту. Тривалість контракту з клубом також може впливати на заробітну плату. Довгострокові контракти часто забезпечують стабільність і високу заробітну плату на тривалий термін.

Ці фактори взаємодіють і формують загальний фінансовий пакет футболіста. Окремі домовленості можуть різнитися залежно від переговорного процесу та умов, пропонованих як самим клубом, так і футболістом.

Скільки заробляють футболісти: у середньому, на місяць, на день і у світі 

Українські футболісти можуть заробляти не тільки в Україні, а й у різних клубах світу. 

скільки отримують футболісти

Зарплата українських футболістів у світі може значно різнитися залежно від їхнього рівня професіоналізму, клубу, в якому вони грають, і низки інших чинників. Ось деякі нюанси:

 1. Топові ліги Європи. Українські футболісти, які виступають у топових європейських лігах, як англійська Прем'єр-ліга, іспанська Ла Ліга, німецька Бундесліга або італійська Серія А, можуть заробляти досить значні суми. Зарплати можуть варіюватися від кількох сотень тисяч євро до кількох мільйонів на рік.

 2. Інші європейські ліги. Футболісти, які грають у менш відомих, але все ще конкурентних лігах Європи, можуть отримувати зарплати в діапазоні від кількох десятків тисяч до кількох сотень тисяч євро.

 3. Ліги в інших регіонах. Українські футболісти, які грають у лігах в інших частинах світу, як Північна та Південна Америка, Азія та Африка, також можуть заробляти різні суми залежно від рівня турніру та клубу.

Рівень зарплати також залежить від індивідуальних якостей і показників успіху футболіста.

Відомі футболісти світу: як українські футболісти побудували свою кар'єру 

У світі чимало футболістів, які родом з України. Усі вони побудували свою успішну кар'єру за кордоном:

 1. Андрій Шевченко. Легендарний український футболіст, який був успішним нападником і капітаном збірної України. Після завершення ігрової кар'єри став тренером.

 2. Андрій Ярмоленко. Досвідчений гравець, який тривалий час виступав у "Динамо" Київ. Пізніше перейшов до англійського клубу "Вест Гем Юнайтед".

 3. Євген Коноплянка. Захисник, відомий своїми технічними навичками та участю в збірній України. Грав у різних клубах, включно з "Шальке 04" у Німеччині.

 4. Роман Яремчук. Нападник, який раніше виступав за "Гент" у Бельгії. У 2021 році перейшов у "Бенфіку" в Португалії.

 5. Тарас Степаненко. Півзахисник, довгий час пов'язаний із "Шахтарем" Донецьк. У 2021 році підписав контракт з "Аталантою" в Італії.

 6. Андрій Пятов. Воротар і капітан "Шахтаря". Один із найдосвідченіших українських воротарів, тривалий час захищає ворота збірної України.

 7. Тарас Микелюк. Молодий талановитий нападник, який грав за "Динамо" Київ та був частиною збірної України.

Разом із цим є чимало успішних футболістів із молодого покоління, які тільки розпочали свою кар'єру.