Скільки заробляє пожежник на місяць в Україні

Робота пожежником достатньо престижна. Питання навіть не в тому, скільки заробляє пожежник, а наскільки добре він зможе працевлаштуватись. Бо від місця роботи напряму вливає на безпеку пожежника, а вже потім він може думати, скільки отримують пожежники (на місяць, на день чи на рік). 

Скільки у середньому отримує пожежник в Україні? 

Робота пожежником в Україні має як позитивні, так і негативні аспекти, які варто врахувати перед вибором цієї професії. Загалом, ця професія дуже непроста. 

скільки заробляє пожежник

Переваги роботи пожежником в Україні:

 1. Пожежники працюють у команді, що є великою перевагою. 

 2. Важлива місія такої роботи. 

 3. Професійний розвиток. Пожежники постійно отримують навички та знання щодо пожежних технік, безпеки та евакуації. Це може дозволити в майбутньому мати карʼєрний зріст. 

 4. Стабільна робота. Пожежники мають стабільну роботу зі стабільним графіком роботи та соціальними пільгами.

Недоліки роботи пожежником в Україні:

 1. Ризики та небезпека. Пожежники часто стикаються з великими ризиками та небезпеками. Це найвагоміший мінус роботи. 

 2. Великий стрес. 

 3. Фізична втома. Робота пожежником вимагає фізичної сили та витривалості, оскільки пожежникам доводиться працювати у важких умовах.

 4. Нещасні випадки та травми. В роботі пожежника часто відбуваються нещасні випадки та травми, що можуть призвести до серйозних наслідків для здоров'я.

Робота пожежником в Україні є важливою та шанованою професією, але вона дуже складна і це її головний мінус. 

Як стати пожежником в Україні?

скільки отримує пожежник

Щоб стати пожежником в Україні, слід:

 1. Пройти навчання. Отримайте вищу або середню освіту в галузі пожежної безпеки, технічних наук, медицини або будь-якій іншій відповідній галузі (суміжній). 

 1. Підготовка. Далі, якщо є бажання стати пожежником, приєднуйтесь до спеціалізованих навчальних закладів або пройдіть курси пожежної безпеки, де отримаєте необхідні знання і навички.

 2. Медичний огляд. Пройдіть медичний огляд, щоб впевнитися, що здоров'я дозволяє працювати в екстремальних умовах.

 3. Багато пожежних департаментів проводять конкурси на зайняття вакансій пожежників. 

 4. Проходження відбору. 

 5. Отримання сертифікатів. Після успішного проходження відбору можуть видати сертифікати та документи, які підтверджують кваліфікацію та право працювати в якості пожежника.

Важливо також дізнатися про вимоги і процедури прийому в місцеві органи пожежної безпеки або департаменти, що відповідають за пожежну охорону в регіоні.

Скільки можна заробити на професії пожежника? 

Заробітна плата пожежників може значно відрізнятися в різних країнах світу. Проте скрізь ця робота є престижною. 

Проте зазвичай, пожежники зазвичай отримують відносно стабільні та конкурентоспроможні зарплати через важливість їхньої роботи для суспільства.

Кілька прикладів, скільки можна заробити на роботі пожежником:

 1. У США зарплата пожежників може варіюватися від 40,000 до 70,000 доларів або більше на рік, залежно від штату, міста та досвіду.

 2. У Канаді середня річна заробітна плата пожежників може бути в межах від 50,000 до 80,000 канадських доларів або більше, залежно від регіону та досвіду.

 3. У Великобританії заробітна плата пожежників зазвичай коливається від 25,000 до 40,000 фунтів на рік, в залежності від регіону та рівня відповідальності на посаді.

 4. В Австралії пожежники можуть отримувати від 60,000 до 100,000 доларів або більше на рік, в залежності від регіону та досвіду.

 5. Заробітні плати пожежників в Європі можуть різнитися в залежності від країни та регіону.

Звісно, є чимало факторів, що також впливають на зарплату пожежника.