Скільки заробляє сантехнік у середньому в Україні

Робота сантехніком досить затребувана, але й водночас непроста. Утім, скільки заробляє сантехнік в Україні у 2024, не зароблять навіть електрики. Така професія зараз досить затребувана.

Заробіток сантехніка в Україні може залежати від низки факторів, як-от досвід, регіон, спеціалізація та тип робіт. У середньому, зарплата сантехніка в Україні може становити від 15000 до 30000 гривень на місяць для фахівців-початківців або сантехніків з мінімальним досвідом роботи. Більш досвідчені сантехніки зароблять і до 50 тис гривень. 

Скільки заробляють сантехніки в Україні?

Досвідчені сантехніки або ті, хто працює у великих містах, можуть заробляти в межах 25000-50000 гривень і вище на місяць. Усе залежить від кількості відпрацьованих годин.

Також, заробіток може залежати від того, чи працює сантехнік на постійній основі в якійсь фірмі, чи воліє працювати за викликом (приватні замовлення). У разі роботи на постійній основі, зарплата може бути фіксованою і залежати від домовленостей з роботодавцем. У разі приватних замовлень, заробіток може бути більш варіативним і залежить від кількості виконаних замовлень та їхньої вартості. 

скільки заробляє сантехнік

Питання, скільки заробляють сантехніки, досить непросте. Адже за день він може заробити багато, а за місяць мати середню зарплату. У цьому випадку важлива кількість замовлень.

Як стати сантехніком в Україні? 

Щоб стати сантехніком в Україні, потрібно не тільки навчання, а й відпрацювання досвіду. 

Що точно треба:

 1. Навчання. Існує кілька способів здобути освіту сантехніка. Можна вступити до професійного училища чи коледжу, який пропонує програми зі сфери сантехніки, або ж просто пройти курси підвищення кваліфікації в навчальних центрах чи професійних школах.

 2. Отримання досвіду. Після завершення навчання важливо отримати досвід роботи. 

 3. Залежно від місцевих вимог, для роботи в якості сантехніку може знадобитися ліцензія. 

 4. Професія сантехніка вимагає не тільки технічних знань, а й комунікативних навичок, уміння вирішувати проблеми та працювати з клієнтами. 

 5. Після здобуття необхідної освіти, досвіду і, можливо, ліцензії, можна почати працювати як сантехнік. 

У середньому в Україні всі сантехніки проходять єдиний шлях. А ось від чого залежить зарплата, так це від досвіду.

Як сантехніком в Україні заробити більше? 

Існує кілька способів для сантехніка збільшити свій заробіток в Україні:

 1. Постійне вдосконалення навичок і знань у сфері сантехніки може допомогти стати більш затребуваним фахівцем. 

 2. Підвищення кваліфікації та отримання ліцензії.

 3. Робота на себе. Розгляньте можливість почати свій бізнес у сфері сантехніки. Це дасть змогу встановити свої тарифи та залучати власних клієнтів. 

 4. Пропонуйте додаткові послуги. Різноманітність послуг може допомогти збільшити дохід. Наприклад, крім стандартних сантехнічних робіт, можна запропонувати послуги з ремонту систем опалення та кондиціонування повітря, встановлення фільтрів води. 

 5. Використовуйте різні способи реклами та маркетингу, щоб залучити нових клієнтів.

Заробіток сантехніка може істотно різнитися залежно від безлічі факторів, як-от спеціалізації, досвід роботи, регіон, попит на послуги та тип зайнятості (найманий працівник або підприємець). 

Скільки сантехнік може заробити в різних країнах світу? 

скільки заробляють сантехніки

У різних країнах і різні заробітки. Ось кілька прикладів:

 1. У США середній заробіток сантехніка може варіюватися від 15 до 35 доларів на годину залежно від досвіду, кваліфікації та регіону проживання.

 2. У Великій Британії сантехніки можуть заробляти від 10 до 25 фунтів на годину, але доходи можуть бути вищими у великих містах.

 3. У Канаді середній заробіток сантехніка становить від 18 до 35 доларів на годину, залежно від досвіду і спеціалізації.

 4. В Австралії сантехніки можуть заробляти від 25 до 45 доларів на годину, залежно від досвіду, кваліфікації та регіону.

 5. У Німеччині середній заробіток сантехніка становить від 12 до 25 євро на годину, але може бути вищим у великих містах і при виконанні спеціалізованих робіт.

 6. Для порівняння в Україні заробіток сантехніка може варіюватися від 8000 до 25000 гривень у невеликих містах і до 50 тис у великих містах. 

Загалом робота сантехніка досить різноманітна і має безліч можливостей. Крім заробітку, у сантехніка є можливість кар'єрного зростання. Досвідченого фахівця часто "забирають" у компанії, де можуть платити в рази більше. 

Серед сантехніків є і велика конкуренція. Такий нюанс теж потрібно враховувати, обираючи свою сферу діяльності. В іншому сантехніку за бажання відразу знайти роботу, нехай і на середню ставку, але в короткі строки, що також великий плюс.