Відносини між Україною та ЄС як "стратегічна невизначеність" – Кулеба

Західні країни підіймають проблематичне питання реформ в Україні, аби не визнавати свою неготовність говорити про її членство.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", таку заяву під час форуму YES-Brainstorming зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Хочу, щоб мене зрозуміли правильно – ми є прихильниками реформ і ми впроваджуємо реформи. Проте я відверто стомився від того, коли нас тримають на гачку реформ, щоб не визнавати правду – не Україна не готова до шляху до ЄС, а ЄС неготовий приймати Україну",- каже міністр.

За словами Кулеби нинішні відносини між Україною та ЄС можна охарактеризувати як "стратегічну невизначеність".

"Ми питаємо, що нам зробити заради членства у ЄС, але нам не дають відповіді і лише кажуть – працюйте далі. Прийняття до ЄС залежить не лише від реформ - це й також і політичне питання. А політично ЄС не готовий говорити про членство України. І це не залежить від реформ", - оголосив Дмитро Кулеба.

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд під час виступу на YES-Brainstorming стверджує, що Україну від членства в ЄС відділяють ще роки роботи. В інтерв’ю ЄвроПравді Керсті Кальюлайд сказала, що країна не зможе стати членом НАТО, доки не поверне всі окуповані території.

В мережі українці так коментують ситуацію:

"Від сторазового повторення популярного владного заклинання "реформи", справи з місця не зрушаться і європейці захопленими не стануть масштабністю діянь наших мудрагелів".

"Європа з Україною стане сильніше, це факт!".

"Ніхто в своєму домі не хоче бачити корупціонерів, державних злочинців та зрадників".