53 мільйони записів з особистими даними українців "злили" в мережу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до поліції через виявлену в інтернеті бази даних жителів України, яка може містити майже 53 мільйони записів про персональні дані.

Про це йдеться в повідомленні на сайті омбудсмена.

На виконання вимог закону "Про захист персональних даних" працівниками Департаменту в сфері захисту персональних даних Секретаріату уповноваженого ВР з прав людини на постійній основі здійснюється моніторинг дотримання конституційних прав і свобод людини і громадянина у сфері захисту персональних даних, зокрема, в мережі інтернет, з метою виявлення незаконного поширення персональних даних.

"Так, на одному з веб-сайтів в мережі інтернет виявлена ​​база даних жителів України, яка може містити персональні дані: ПІБ, дату народження, номер телефону, населений пункт, вулицю, номер будинку і квартири. За інформацією, розміщеною на зазначеному веб сайті, в базі може міститися майже 53 мільйони записів ", - наголошується в повідомленні.

У зв'язку з цим Денисова направила в Національну поліцію лист про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань і вжиття відповідних заходів реагування.

Відомо, що раніше в Києві публічним особам, які записалися на вакцинацію проти COVID-19, почали приходити дивні SMS повідомлення про "знищення" їх персональних даних.