Французькі літаки Mirage 2000-5 не є найкращими для України — ЗМІ

Французькі літаки Mirage 2000-5 не є найкращими для України — ЗМІ

Французькі винищувачі Mirage 2000-5 не підходять для України

Французькі винищувачі Mirage 2000-5, які президент Еммануель Макрон пообіцяв надати Україні, не зовсім підходять Києву з огляду на поточні умови на фронті. За словами Business Insider, те ж саме стосується літаків F-16.

Mirage 2000 — це винищувач четвертого покоління, виготовлений французькою компанією Dassault Aviation. Близько 600 таких літаків виробили з 1970-х років. Вони, як і F-16, є перевіреними в боях та здійснювали вильоти під час воєн на Близькому Сході та на Балканах. Варіант 2000-5, який Франція обіцяла надіслати Україні, вперше здійснив політ у 1990 році та має оновлену радіолокаційну систему. Він може бути оснащений ракетами "повітря-земля" і "повітря-повітря", а також бомбами з лазерним наведенням.

Ефективність Mirage 2000-5 насамперед обмежується ракетою MICA, яка має набагато меншу дальність, ніж варіанти AIM-120 AMRAAM, які Київ міг би використовувати з F-16, заявив виданню Джастін Бронк, експерт з повітряних сил і технологій.

Він додав, що AMRAAM також є незадовільним інструментом, адже наземні ракетні системи Москви змушують українських пілотів літати на відносно низьких висотах, що обмежує ефективність такої зброї.

Експерт зауважив, що українських пілотів, яких можна швидко навчити керувати та обслуговувати таку складну систему, також надзвичайно мало. Багато з них вже навчаються керувати F-16 у Європі та США.

Джерело: ZN.UA

Читайте також: