Як вибрати хороший велосипед 

Велосипед можна стати чудовим приводом більше відпочивати на повітрі або вибиратися всією сім'єю на природу. При цьому зараз існує неймовірне розмаїття велосипедів (велосипед для дівчат як вибрати, наприклад, або велосипед для дитини). 

Вибір тієї чи іншої моделі безпосередньо залежить від багатьох факторів. Наприклад, стать або вік. При цьому навіть в одній групі можна вибрати різні види велосипедів: різних кольорів, з додатковими функціями. 

Як вибрати велосипед для чоловіка (чоловікові, жінці, дитині)?

Вибір велосипеда залежить від кількох чинників. Звичайно, насамперед варто звернути увагу на вік. Дитячий велосипед суттєво відрізняється від дорослого, так і велосипед для прогулянок не схожий на велосипед для гірських поїздок. 

велосипед для дівчат як вибрати

Загалом, як обрати велосипед:

 1. Для початку потрібно зрозуміти, для чого велосипед взагалі потрібен. Приклади, для чого потрібен велосипед — для міських поїздок, катання по пересіченій місцевості, тренувань чи для змагань. Це допоможе визначити тип велосипеда.

 2. Розмір рами. Ще один дуже важливий критерій, на який варто звернути увагу — рама. У цьому випадку важливий зріст користувача. Правильно підібрана рама забезпечить комфортне використання велосипеда.

 3. Тип велосипеда. Існує багато різних типів велосипедів, включно з міськими, шосейними, гірськими, гібридними, BMX тощо. Кожен тип відповідає і потребам.  

 4. Варто також звернути увагу на якість деталей велосипеда (основне - гальма, передачі, рама і колеса). 

 5. Далі, щоб вибрати велосипед, потрібно визначитися з бюджетом. Часто якісний велосипед коштує дорого. Втім, інвестиція в хороший велосипед може бути виправдана його довгостроковим використанням.

Звісно, перед купівлею велосипеда краще протестувати кілька велосипедів різних типів і брендів. Так можна і переконатися, що велосипед зручний та якісний. 

Загалом процес вибору велосипеда доволі простий. Спочатку потрібно зрозуміти, велосипед для жінки як вибрати чи велосипед для дитини як вибрати. Вже потім можна зважати на специфіку тіла та віку користувача. Наприклад, велосипед як підібрати за зростом або за вагою. 

Як вибрати велосипед за зростом? 

велосипед для дівчат як вибрати

Досить значущий критерій вибору велосипеда — зріст. На що він впливає:

 1. Залежно від виробника і моделі, рами велосипедів можуть мати різні геометричні форми і довжину. Що вищий зріст, то вищою допускається і рама. 

 2. Багато виробників пропонують таблиці розмірів, які допомагають визначити відповідний розмір рами велосипеда на основі зросту. Зазвичай таблиці розмірів вказують діапазони зросту для кожного розміру рами.

 3. Рама визначає комфорт використання велосипеда. Занадто великий або занадто маленький велосипед може викликати дискомфорт і ускладнити взагалі весь процес використання велосипеда. 

Наостанок, перед купівлею велосипеда слід переконатися, що рама підходить зросту. Саме такий тест-драйв буде вирішальним при виборі велосипеда з рамою. 

Дитячі велосипеди як вибрати?

Вибір дитячого велосипеда також важливий, як і вибір дорослого або спортивного. 

велосипед для жінок як вибрати

Що точно потрібно врахувати:

 1. Розмір велосипеда. Виберіть велосипед з відповідним розміром коліс, який відповідає зросту і віку дитини. 

 2. Висота сидіння. Переконайтеся, що сидіння можна регулювати за висотою, щоб дитина могла легко дотягнутися до педалей. До того ж діти швидко ростуть, тому краще взяти варіант із регульованим сидінням.

 3. Низька рама. Для зручності та безпеки дитини обирайте велосипеди з низькою рамою.

 4. Тип гальм. Для дітей часто використовуються обідні гальма, але також зустрічаються велосипеди зі зворотними (ножними) гальмами. У цьому випадку потрібно зробити тест-драйв і дозволяти дитині вибрати.

 5. Обов'язково перевірте, що велосипед має надійну конструкцію, якісні деталі та відповідає стандартам безпеки.

Що важливо, потрібно перевірити, чи включені в комплект велосипеда додаткові елементи, такі як захисні крила, підставки, дзвінок і фари.

Загалом дитячі велосипеди зазвичай максимально безпечні та міцні. 

Як вибрати велосипед для дорослого з великою вагою?

Вибір велосипеда для дорослого з великою вагою досить непросте завдання. Які нюанси потрібно врахувати:

 1. Міцна рама. Вибирайте велосипеди з рамами з міцних матеріалів, як-от алюміній, сталь або титан, які здатні витримувати великі навантаження.

 2. Колеса. Переконайтеся, що велосипед оснащений посиленими спицями і ободами, здатними витримувати велику вагу.

 3. Широкі покришки. Покришки з широким профілем забезпечать кращу амортизацію і стійкість, особливо при великій вазі.

 4. Система гальмування. Зверніть увагу на систему гальмування. Для велосипедів з великою вагою рекомендується використовувати потужні дискові гальма, які забезпечують надійне та ефективне гальмування.

 5. Вибір велосипеда для дорослого з великою вагою вимагає ретельного підходу і врахування всіх особливостей такої ваги і відповідно навантаження. 

Загалом велосипед для дорослого має бути максимально стійким. 

Як вибрати велосипед для чоловіка чи жінки? 

велосипед для чоловіків як вибрати

Вибір велосипеда для чоловіка залежить від кількох чинників, як-от цілі використання, фізичні параметри тіла (вони відрізняються в жінки та чоловіка) та бюджет. Алгоритм вибору велосипеда для дорослого досить простий:

 1. Вирішіть, для чого вам потрібен велосипед.

 2. Далі визначтеся з рамою (потрібна вона чи ні) і з її висотою. 

 3. Тип велосипеда. Такий пункт універсальний для чоловіків і для жінок. 

 4. Зверніть увагу на якість деталей велосипеда. Якою б не була мета, а краще більше заплатити за велосипед, ніж потім постійно віддавати його в ремонт. 

 5. Визначте бюджет заздалегідь і виберіть велосипед, який відповідає фінансовим можливостям. Заощаджувати не потрібно, але й віддавати надто багато тільки за бренд для велосипеда для прогулянок, теж не варто. 

Вибір велосипеда - це індивідуальний процес, і важливо вибрати велосипед, який відповідає потребам, цілям і вподобанням. З цим може допомогти і консультант у магазині. 

Як вибрати гірський велосипед?

Одна справа вибрати дитячий або міський велосипед, а інша - гірський. У цьому випадку велосипед не лише допомагає подорожувати, а й забезпечує безпеку. 

На що слід звернути увагу:

 1. Тип території, де кататиметься чоловік чи жінка. Потрібно досить точно визначити, на яких трасах велосипед стане в пригоді. Якщо йдеться про складну місцевість з крутими підйомами і спусками, може знадобитися повнопідвісний велосипед. Для простих трас і пересічених доріг може підійти хардтейл (велосипед з передньою амортизацією). Загалом визначення місцевості допомагає забезпечити собі безпеку. 

 2. Розмір рами. Важливо вибрати велосипед з відповідним розміром рами, який відповідає зросту. Якщо у звичайних умовах такий фактор не важливий, то для гірських моделей - рама або стане помічником, або серйозною перешкодою. 

 3. Тип підвіски. Якщо був обраний повнопідвісний велосипед, далі потрібно вирішити, скільки ходу буде потрібно. Для легких трас і крос-кантрі підійде велосипед з невеликим ходом підвіски, а для більш складних трас і фрірайду вам знадобиться довший хід.

 4. Якість деталей. Зверніть увагу на гальма, передачі, вилку та амортизатори. Високоякісні деталі забезпечать надійність і довговічність велосипеда. Для гірської моделі такий критерій неймовірно важливий.

 5. Тип гальм. Для гірських моделей вибір стоїть між дисковими і обідними гальмами. Дискові гальма кращі для гірських велосипедів, оскільки вони забезпечують краще гальмування і працюють ефективно навіть у бруді та вологих умовах.

 6. Ширина покришок. Широкі покришки забезпечують краще зчеплення і амортизацію на нерівному ґрунті. Краще виберіть покришки з відповідним протектором для ваших трас і умов їзди.

Як і з будь-яким типом велосипедів, краще відразу визначитися з бюджетом. Далі, щоб не прогадати, потрібно влаштувати велосипеду тест-драйв. Якщо така можливість, звісно, є. 

велосипед для дітей як вибрати

Вибір гірського велосипеда справа непроста і часто потрібна думка професіонала. Адже від вибору моделі залежить життя і безпека чоловіка чи жінки. 

Уже потім можна визначити, який колір і модель велосипеда більше до вподоби. Також у цьому випадку доведеться дивитися на свій бюджет, адже навіть за стандартної комплектації залежно від бренду ціна на велосипед може бути досить високою.