Як обрати принтер для дому, офісу та навчання

Принтер — доволі популярний і корисний, особливо для офісу чи дому. Кожному школяреві також знадобиться принтер, щоб встигати виконувати всі домашні завдання.

Утім, вибір принтера не таке вже й просте завдання, як може здатися на перший погляд. Є свої нюанси та важливі характеристики.

Кому взагалі знадобиться якісний принтер?

Для початку розберемося, кому в сучасних реаліях потрібен принтер. Уже потім можна обирати додаткові характеристики пристрою.

як обрати принтер для дому

Основні переваги принтера для дому:

 1. Зручність. Вдома можна друкувати документи та фотографії в будь-який зручний час, не виходячи з дому.

 2. Економія часу і грошей. Маючи вдома принтер, йде економія часу і грошей, не відвідуючи копіцентри для друку.

 3. Також можна контролювати якість і тип паперу для друку. Відповідно можна контролювати і ціни на ці матеріали.  

 4. За допомогою домашнього принтера можна друкувати будь-який документ, який з якихось причин не можна друкувати в копіцентрі. 

Загалом питання, як вибрати принтер для домашнього використання, найпростіше. Досить вибрати стандартний і швидкий варіант. Складніше зрозуміти, як вибрати принтер для ноутбука або для макбука. У цьому разі варто враховувати ще кілька нюансів. 

Під час вибору принтера для домашнього використання слід орієнтуватися на такі критерії:

 1. Тип друку. Відразу вирішіть, які типи матеріалів доведеться частіше друкувати. Наприклад, текстові документи, фотографії. Саме тип файлів допоможе визначитися з типом принтера: лазерний, струменевий або фотопринтер.

 2. Функції. Далі визначте, які додаткові функції потрібні, наприклад, сканування, копіювання, двосторонній друк, друк з мобільних пристроїв.

 3. Вартість друку. Вивчіть вартість заміни картриджів і тонерів, а також вартість паперу. Деякі принтери можуть бути дешевими в покупці, але дорогими в постійному обслуговуванні.

 4. Сумісність. Переконайтеся, що принтер сумісний з операційними системами та пристроями, такими як комп'ютери, смартфони та планшети.

 5. Розмір і дизайн. Не найочевидніші та найважливіші критерії, втім, деяким користувачам необхідно, щоб принтер відповідав інтер'єру та дизайну приміщення.

В іншому, домашній принтер можна обирати за ціною та відгуками користувачів. 

Як обрати принтер для офісу? 

як обрати принтер для дому

Часто для офісу вибирають потужні принтери. Які фактори важливі при виборі такого принтера:

 1. Тип друку. Для офісного використання часто обирають лазерні принтери. Адже вони мають високу швидкість друку та економічні у використанні.

 2. Швидкість друку. Варто переконатися, що обраний принтер має досить високу швидкість друку для обробки великих обсягів документів.

 3. Роздільна здатність друку. Хоча для офісних завдань висока роздільна здатність не завжди є критичною, але все ж таки важливо вибрати принтер з достатньою роздільною здатністю для чіткого друку текстів та іншої графіки на папері.

 4. Функціональність. Вибираючи принтер для офісу, подумайте про додаткові функції, як-от сканування, копіювання, двосторонній друк, можливість друку через мережу або бездротову мережу (Wi-Fi), а також наявність автоматичної подачі документів.

 5. Ємність лотка для паперу. Також зважайте на обсяги друку в офісі та обирайте принтер із відповідною ємністю лотка для паперу, щоб не часто підтримувати його.

 6. Витрати на обслуговування. Дослідіть вартість заміни тонерів і картриджів, а також термін служби витратних матеріалів, щоб оцінити загальні витрати на обслуговування принтера.

Зазвичай ціна такого принтера досить висока. Необхідно для офісу оцінити, як вибрати принтер для друку документів і фотографій.

Як вибрати принтер для друку фотографій?

Під час вибору принтера для друку фотографій слід звернути увагу на такі характеристики:

 1. Тип друку. Для високоякісного друку фотографій рекомендується обирати струменеві або фотопринтери (вони забезпечують більш чіткі та насичені кольори). Вони виграють на тлі лазерних принтерів. 

 2. Роздільна здатність друку. Хоча для офісних завдань висока роздільна здатність не завжди є критичною, але все ж важливо вибрати принтер з достатньою роздільною здатністю для чіткого друку текстів та іншої графіки на папері.

 3. Функціональність. Вибираючи принтер для офісу, подумайте про додаткові функції, як-от сканування, копіювання, двосторонній друк, можливість друку через мережу або бездротову мережу (Wi-Fi), а також наявність автоматичного податчика документів.

 4. Ємність лотка для паперу. Також зважайте на обсяги друку в офісі та обирайте принтер із відповідною ємністю лотка для паперу, щоб не часто підтримувати його.

 5. Витрати на обслуговування. Дослідіть вартість заміни тонерів і картриджів, а також термін служби витратних матеріалів, щоб оцінити загальні витрати на обслуговування принтера.

Зазвичай ціна такого принтера досить висока. Необхідно для офісу оцінити, як вибрати принтер для друку документів і фотографій.

Як вибрати принтер для друку фотографій?

як вибрати принтер для офіса

Під час вибору принтера для друку фотографій слід звернути увагу на такі характеристики:

 1. Тип друку. Для високоякісного друку фотографій рекомендується обирати струменеві або фотопринтери (вони забезпечують більш чіткі та насичені кольори). Вони виграють на тлі лазерних принтерів. 

 2. Роздільна здатність. Важливо, щоб принтер мав високу роздільну здатність друку (зазвичай вимірюється в DPI - точок на дюйм). Що вища роздільна здатність, то детальнішими та якіснішими будуть ваші фотографії.

 3. Формат друку. Переконайтеся, що принтер підтримує необхідні формати друку. 

 4. Використовуване чорнило. Подивіться, які типи чорнил використовує принтер. Особливу увагу слід звернути на використання спеціальних фоточорнил, які забезпечують високу якість друку. 

 5. Додаткові функції. Подумайте про додаткові функції, як-от можливість друку без полів (borderless printing), наявність LCD-екрану для попереднього перегляду фотографій, підтримка пам'яті SD-карток і USB-портів для прямого друку.

Вибираючи, як вибрати принтер для школяра або як вибрати принтер кольоровий, важливо оцінити одразу кілька критеріїв. Не зайвим буде і почитати відгуки. 

Обираємо кольоровий принтер 

Кольоровий принтер давно не новинка, і він може істотно спростити процес навчання для школяра. Такий варіант підійде і для офісу, якщо потрібно досить часто роздруковувати кольорові документи. 

як вибрати принтер для офіса

Під час вибору кольорового принтера слід враховувати такі аспекти:

 1. Тип друку. Одразу розгляньте який тип друку більше підходить — струменевий чи лазерний. Струменеві принтери зазвичай більше підходять для друку фотографій і графічних зображень в той час як лазерні принтери часто використовуються для друку документів і графіки високої якості. Якщо потрібен ідеальний і доступний варіант, то підійде і лазерний принтер. 

 2. Роздільна здатність друку. Далі визначте, наскільки важлива якість друку. Обирайте принтер з досить високою роздільною здатністю для отримання чітких і детальних зображень.

 3. Швидкість друку. Якщо потрібна друкувати великими обсягами кольорових документів, зверніть увагу на швидкість друку обраного принтера.

 4. Додаткові функції. Переконайтеся, що принтер підтримує додаткові функції, як-от сканування, копіювання, двосторонній друк і друк через Wi-Fi. Для кольорових принтерів такий варіант теж необхідний. 

 5. Сумісність і підключення. Перевірте, чи сумісний принтер з іншими пристроями (комп'ютер, смартфон, планшет) і які опції підключення доступні (USB, Ethernet, Wi-Fi). Такий варіант необхідний для школярів і для офісних співробітників. 

 6. Огляди та рейтинги. При виборі кольорових принтерів краще відразу вивчити відгуки інших користувачів і рейтинги різних моделей принтерів, щоб отримати уявлення про їхню продуктивність, надійність і якість друку. Уже навіть виходячи з рейтингів, стане зрозуміліше, які проблеми з принтером взагалі можуть виникнути. 

 7. Вартість експлуатації. Оцініть вартість заміни витратних матеріалів, таких як чорнило і тонери, щоб визначити загальні витрати на експлуатацію принтера.

Загалом хороший кольоровий принтер не може коштувати мало (лазерний чи струменевий). Такий принтер при цьому потрібен для студента, для школяра (для навчання), для домашнього використання всім членам родини. 

Вибираємо принтер від відомих виробників 

Якщо ґрунтуватися тільки на відгуках і рейтингах, тоді варто звернути увагу на найвідоміших виробників принтерів. 

як вибрати принтер для офіса

Кілька популярних фірм, що виробляють принтери багато років:

 1. HP (Hewlett-Packard). HP — один з найбільших виробників принтерів, що пропонує широкий асортимент пристроїв для домашнього та офісного використання. Він уже давно асоціюється з якісною технікою для дому та для офісу. 

 2. Canon. Бренд Canon відомий своїми струменевими і лазерними принтерами високої якості, включно зі спеціалізованими моделями для друку фотографій. Купуючи будь-який пристрій цієї фірми, можна відразу бути впевненим у якості принтера. 

 3. Epson. Принтер Epson також спеціалізується на струменевих принтерах, пропонуючи широкий вибір моделей для різних потреб.

 4. Brother. Бренд Brother пропонує як струменеві, так і лазерні принтери, зокрема багатофункціональні пристрої з додатковими функціями, як-от сканування та копіювання. Такий варіант універсальний для всіх користувачів. 

 5. Samsung. Бренд Samsung виробляє лазерні принтери, включно з кольоровими моделями, а також багатофункціональні пристрої з високою продуктивністю.

 6. Xerox. Ще один бренд Xerox відомий своїми високопродуктивними лазерними принтерами та багатофункціональними пристроями, які часто використовуються в корпоративному середовищі.

Загалом на ринку є й інші виробники принтерів, які дивують якістю обладнання для офісу та для дому. Щороку з'являються нові та гідні моделі.