На заході України виникла небезпечна загроза підтоплень і зсувів

Західні області України сьогодні накриє злива, через що підніметься рівень води в річках. Є загроза підтоплень і зсувів.

Про це повідомляє прес-служба ГСЧС.

На річці Прип'ять при подальшому підйомі рівнів води інтенсивністю 1-5 см за добу можливе досягнення позначки виходу води на заплаву та часткове затоплення пасовищ (рівень небезпеки жовтий).

У другій половині доби на річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води на 0,3-1,0 м в межах русла, без негативних наслідків.

У місцях проходження сильних дощів очікується формування значного місцевого та схилового стоку з підтопленням понижених місць, скороминущим підвищенням рівнів води на малих водотоках, в гірських районах існує загроза сходу невеликих селевих потоків і зсувів (рівень небезпеки помаранчевий).

На річках басейну Дністра (Львівська, Івано-Франківська області) очікується підйом рівнів води на 0,2 - 0,8 м над рівнями, без загрози негативних наслідків. У місцях проходження великих дощів можливе формування значного місцевого та схилового стоку.

2 вересня в Україні оголошено штормове попередження

Злива накриє Карпати. На Закарпатті та в Карпатах оголошено I рівень небезпеки, жовтий.

Також дощі будуть у західних, Житомирській, Чернігівській, Сумській та Київській областях. Разом з тим, в Херсонській, Миколаївській, Одеській, Луганській, Донецькій областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.