Пенсійне посвідчення: кому і як терміново змінити документ

Пенсійні посвідчення в Україні: які є види та що робити при втраті

Експерт із пенсійних питань Сергій Коробкін аналізує пенсійні посвідчення в Україні та розповідає, що робити у разі їх втрати. Він також пояснює, які документи необхідні для відновлення посвідчення та як це можна зробити через ВПО (відділення Пенсійного фонду).

Починаючи з відомих книжечок, пенсійні посвідчення в Україні перейшли до пластикових карток. Зараз Пенсійний фонд пропонує два варіанти: паперову карту та електронну картку, яка містить електронну інформацію про власника. Обидва варіанти мають однакову юридичну силу.

У разі втрати або пошкодження документа необхідно звернутися до Пенсійного фонду для виготовлення нового, що можна зробити як особисто, так і дистанційно через веб-портал або мобільний додаток, вказавши тип бажаного посвідчення.

Якщо ви звертаєтесь особисто, вам знадобиться паспорт та фотографія. Якщо ви звертаєтесь дистанційно, ви повинні надіслати скановані копії документів. Виготовлення нового посвідчення займе близько місяця. Після цього ви зможете отримати його в зазначеному місці. Однак деякі люди скаржаться на затримки у отриманні.

Пенсійне посвідчення в Дія

Тепер пенсійне посвідчення може відображатися у додатку Дія та мати таку саму юридичну силу, як паперове.

Від 2014 року внутрішньо переміщені особи отримували пенсію на картку Ощадбанку, яка одночасно служила їх посвідченням. Проте з квітня 2023 року їм було дозволено отримувати паперове посвідчення під час воєнного стану.