Умеров Рустем

Рустем Энверович Умеров – министр обороны України, глава Фонда государственного имущества України (2022-2023). Народний депутат України IX скликання (2019-2022).

Рустем Умеров народився 19 квітня 1982 року в Самарканді (Узбекистан) в сім'ї переселенців з Алушти (Крим, Україна). Він належить до кримських татар та є мусульманом. Умовами депортації він прожив 50 років в екзилі, а після початку репатріації кримських татар у кінці 80-их та на початку 90-их років минулого століття зміг повернутися на історичну батьківщину в український Крим.

Рустем Умеров закінчив Кримську гімназію-інтернат для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, Україна. Він також студент програми обміну майбутніх лідерів (FLEX) у США.

Університетську освіту Рустем отримав в Національній академії управління, де він отримав дипломи бакалавра з економіки та магістра з фінансів.

З 2004 по 2010 рік Рустем обіймав різні керівні посади в компанії lifecell. У 2013 році він заснував інвестиційну компанію ASTEM, яка управляє інвестиціями у сферах зв'язку, інформаційних технологій та інфраструктури.

У політиці Рустем Умеров діяв з 2019 по 2022 рік як народний депутат України від партії "Голос". Він був секретарем Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, місті Севастополь, національних меншин та міжнаціональних відносин. Він також був заступником керівника постійної делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Рустем Умеров є делегатом Курултая кримськотатарського народу та радником лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Він брав участь у розробці державної стратегії деокупації Криму та Севастополя при СНБО.

З липня 2022 року Рустем Умеров був обраний головою Тимчасової слідчої комісії з питань моніторингу отримання та використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.

В лютому 2022 року він входив до складу делегації України для участі у переговорах з Російською Федерацією з підготовки та узгодження проекту договору про гарантії безпеки України.

З 7 вересня 2022 по 5 вересня 2023 року він обіймав посаду голови Фонду державного майна України, а з 6 вересня 2023 року став міністром оборони України.

У 2021 році Рустем Умеров був нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Рустем Умеров є одруженим і виховує трьох дітей.

Дата публікації: 06.09.2023 р.