Україна готує ще один банк до приватизації

Україна готує ще один банк до приватизації

Фонд державного майна розпочав підготовку до приватизації націоналізованого Першого інвестиційного банку (бренд PINbank).

Про це повідомив голова ФДМ Віталій Коваль в інтерв'ю Forbes.

"Переданий нам актив стабілізовано. Сьогоднішній менеджмент там – якісний і проукраїнськи налаштований. Цей банк не має критичного кредитного портфеля, він маленький, дуже зручний банк, який ідеально підходить для приватизації", – сказав голова ФДМ.

За словами Коваля, в середині липня мають відбутися загальні збори банку, буде сформована наглядова рада і через кілька місяців його планують виставити на продаж.

"Готуємо до приватизації. Якщо буде ухвалено рішення про передачу до Укрпошти чи комусь іншому, ми це рішення виконаємо. Дай Боже успіху цьому банку в іншій ролі. Поки що йдемо в напрямку приватизації", – сказав Коваль.

27 лютого 2023 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції до російського мільярдера і президента московського футбольного клубу "ЦСКА" Євгенія Гінера та стягнув у дохід держави активи росіянина у вигляді 20 444 834 простих іменних акцій PINbank, що становить 88,890583% статутного капіталу.

Майже рік знадобився українському уряду, щоб встановити контроль над Першим інвестиційним банком (бренд PINbank), який суд конфіскував ще у лютому 2023-го.

Джерело: Фінансовий клуб

Читайте також: