Україні треба зосередитись на розвитку "зеленої" енергетики - Паєтт

США зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні мобілізувати ресурси та інвестиції в розвиток відновлюваної енергетики в умовах російських обстрілів теплових електростанцій.

Про це заявив посол США в Україні у 2013-2016 роках Джеффрі Паєтт.

"Ми також хочемо допомогти Україні мобілізувати ресурси та інвестиції для розвитку вітроенергетики, сонячної енергетики, децентралізованої генерації", - сказав Паєтт.

За його словами, нещодавно знищена Трипільська ТЕС належить до елементу застарілої радянської енергосистеми, яку досить легко було знищити російськими ракетами через її розмір та централізацію.

"Найнадійніша енергія в довгостроковій перспективі - це енергія, яка розподілена, мережа європейського типу, яка гнучкіша, - набагато більше відновлюваних джерел. Путіну складніше атакувати її", - підкреслив Паєтт.

Він також зазначив, що загроза з боку Росії збережеться для України і це дуже важливий урок для забезпечення енергетичної безпеки.

"Ми всі повинні визнати, і я знаю, що українці знають це краще, ніж будь-хто інший. Проблеми безпеки нікуди не подінуться, навіть якщо Україна здобуде перемогу. Загроза з боку Росії збережеться", - підсумував екс-посол США в Україні.

Джерело: РБК-Україна