Українська модель Вероніка Дідусенко подала позов на "Міс Україна" щодо захисту прав жінок

Українська модель Вероніка Дідусенко, яка виграла конкурс краси "Міс Україна" у 2018 році, але була дискваліфікована через те, що приховала інформацію про сина, подала позов до суду на український конкурс краси, як на ліцензіата світового конкурсу краси "Miss World" .

Основні вимоги, які ставляться в позовній заяві — це визнання протиправним дискваліфікацію Дідусенко і відновлення статусу "Міс Україна".

Міжнародна кампанія #RightToBeAMother

У 2018 році Вероніка започаткувала міжнародну кампанію #RightToBeAMother та на світовому рівні бореться щодо дискримінації прав матерів. Дідусенко отримала широку підтримку глобальних медіа — більше ніж тисячу публікацій у всьому світі. 

Невже у 21-му столітті материнство може бути перешкодою для особистого та професійного зростання у будь-якій сфері: науці, політиці, бізнесі, шоу-бізнесі?! Я була вражена, коли у чотирьох провідних конкурсах краси я зіштовхнулася з шокуючим прикладом дискримінаційних обмежень, які відповідають поглядам на роль жінки у суспільстві середині минулого століття. Уявіть собі до участі у конкурсах краси досі не допускаються юні матері, дівчата, які втратили своїх дітей, жертви зґвалтувань, які все-таки вирішили народити дитину, жінки, які перебували у шлюбі та вдови. Слід зазначити, що не скрізь на нашій планеті шлюби є добровільними. Мій позов не про корону конкурсу краси, а про права матерів! Мій позов створить прецедент для національних конкурсів краси інших країн, які будуть відправляти своїх учасниць на отримання статусу Міс Світу! Я вважаю, що це унікальний шанс для України. Набагато більш почесний за корону переможниці конкурсу краси. Першими стати на захист прав матерів, — розповіла Вероніка Дідусенко у своїй промові на конференції.

На думку юриста Юрія Некляєва, який представляє інтереси Вероніки Дідусенко у суді, в нашій Конституції прямо передбачено, що в Україні заборонені будь-які форми дискримінації! Це означає, що негласне правило "Міс Україна" та "Міс Світ", яке було вигадане 70 років тому, протирічить основному закону держави та сучасним реаліям життя.

Позов до "Міс Україна" вже поданий до суду. Дану справу Вероніки Дідусенко буде розглядати Печерський районний суд міста Києва. Наразі позовна заява знаходиться на розгляді суду, після чого відкривається провадження по справі і буде призначено дату судового розгляду, — розповів юрист.

Також Вероніка зазначила цікавий факт, що на офіційних сайтах світових конкурсів краси "Miss World", "Miss Earth", "Miss International" та "Miss Universe" не зазначено, що учасниця конкурсу не повинна мати дитину чи бути заміжньою на момент участі у конкурсі.