В ISW проаналізували заяви РФ про захоплення північної частини Вовчанська

В ISW проаналізували заяви РФ про захоплення північної частини Вовчанська

Російські війська просуваються в напрямку Вовчанська, проте немає переконливих доказів

17 травня 2024 року ситуація навколо Вовчанська в Харківській області залишається невизначеною. Російські джерела свідчать про просування своїх військ, але незалежні аналітики не знаходять їм докази.

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Так, російські окупанти заявляють про захоплення Зибіно на півночі від Вовчанська і просування на схід від Тихого (на північний схід від Вовчанська).

Wall Street Journal, посилаючись на інформацію від українських військових, заявило, що РФ контролює північну частину Вовчанська, проте поки що невідомо, що саме мають на увазі. Не виключено, що мається на увазі територія на північ від річки Вовча.

У свою чергу, аналітики ISW не знайшли візуального підтвердження захоплення Зибіно. Також немає даних щодо повного контролю росіян над північною частиною Вовчанська. Фіксує російські наступальні дії на півночі та заході міста.

В Інституті вивчення війни, посилаючись на військових блогерів з Росії, додають, що російські війська зазнають нестачі керованих авіабомб для контрбатарейної боротьби, а деякі артилерійські знаряддя армії РФ зношені. Також мілблогери із РФ заявляють, що українські безпілотники заважають окупантам перегрупуватися.

Зазначимо, що раніше у МВС заявили, що російські окупанти почали брати в полон та вбивати мешканців Вовчанська.

Читайте також: