День вишиванки: українські зірки поділилися історіями своїх вишитих оберегів

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. Це свято не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами. І хоча цьогоріч його теж довелося перенести в онлайн, селебрітіз залюбки діляться своїми світлинами в національному вбранні на сторінках у соціальних мережах. Ми вирішили запитати, що для них значить вишиванка, та попросили при нагоді привідкрити історію власних.

NIKITA LOMAKIN:

“Для мене вишиванка — це одна з тих речей, які знаходяться в крові ще до того, як ти з’явився на світ. Коли на мені національний одяг, я відчуваю себе частиною чогось більшого, і це дійсно якась магія! Вишиванка, як і інші елементи культури, пробуджують у мені сильні якості з виключно добрими намірами! Адже мені все життя розповідали, що справжні українці — саме такі: сильні, сміливі, добрі, вміють їздити на конях, стоячи на одній нозі — справжні супергерої!”.

GROSU:

“Вдягаю вишиванку не надто часто... З тих недавніх моментів, які можу згадати, — це фотосесія з мамою та весілля брата в українському стилі. Для мене вишиванка — це щось “закладене” на генетичному рівні прадідами, якийсь особливий народний код. Чудово, що є такий день, який незайвий раз нагадує кожному з нас, хто ми є!”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дженніфер Лопес, Біллі Айлиш та інш зірки приміряли українські вишиванки

Marietta:

“Я вдягаю вишиванку обов'язково на 3 свята щороку — в День вишиванки, День незалежності та на Великдень. У нашій сім’ї вже давня традиція така. Для мене вишиванка — це символ любові до своєї Батьківщини, до нашої країни. У мене є три вишиванки та одна вишита сукня. Я з гордістю вдягала вишиванку на вручення диплому в інституті та йшла в ній до Палацу урочистих подій зі своїм чоловіком!”.
 

Катя Вандина:

“Я люблю свою країну, тому із задоволенням підтримую традицію зі шкільних часів і вдягаю вишиванку в цей святковий день. У мене є улюблена вишиванка небесного кольору, її мені подарувала мама, тому вона особливо дорога для мене!”.

KAMALIYA:

“Одна з улюблених народних пісень у моєї мами — це “Два кольори”! Тому вишиванка для мене — це нерозривний зв’язок із родиною та справжньою любов’ю, що все прощає та наповнює силами! Я брала участь у багатьох конкурсах краси, різних рівнів, в тому числі — і світового. Дефіле в народних костюмах завжди було для мене чимось особливим! Хоча б один стібок на ньому повинен був бути зроблений мамою. І мені це неймовірно допомагало!”.
 

Галина Завійська (ведуча М2):

“Для мене вишивана сорочка — це не просто тренд у моді, це дещо сокровенне. Це оберіг, актуальність, глибока  історія і, звісно,відчуття свята! Мені більше симпатизують класичні старовинні світлі вишиванки. І вже не дочекаюся того моменту, коли можна буде їх “вигулювати” вуличками улюблених міст, країн… Особливо люблю брати вишиванки в подорожі, це те, що вирізняє мене з натовпу!”.

Маша Виноградова (ведуча М1):

“Свою першу вишиванку я купила у Львові, коли мені було 25 років. Знаю, що це пізно, але в моїй родині не було традиції носити вишиванки та передавати їх із покоління в покоління. Тепер хочу, аби така традиція з’явилася. В моєї доньки вишиванка з’явилася, коли їй був рік. І вона точно в неї не остання! Мені подобається День вишиванки! Це гарно! І це про нашу культуру та історію!”.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!