Обстріл друкарні у Харкові: криміналісти ідентифікували тіла усіх загиблих (фото)

Обстріл друкарні у Харкові: криміналісти ідентифікували тіла усіх загиблих (фото)

Результати ДНК-досліджень підтвердили особи загиблих унаслідок ракетного удару по Харкову

23 травня 2024 року в Харкові російські ракети знищили типографію книжкового видавництва Vivat. Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов.

Найважче – повідомляти родичам. Робота з потерпілими це одна з найголовніших складових в нашій справі. Після кожного ворожого удару по місту наші слідчі та криміналісти одразу на місці і першими спілкуються з тими, хто втратив близьких... Протягом ночі нам вдалося встановити особи всіх загиблих під час удару по друкарні

Одну з загиблих, машиністку друкарні, вдалося ідентифікувати за допомогою зразків ДНК її 26-річного сина, що мешкає у Харкові. Так само за допомогою експертизи ідентифікували її колегу: аналізи для порівняння здала 68-річна мама загиблої машиністки.

Криміналісти називають це родинним пошуком. В такий саме спосіб ми ідентифікували ще двох працівниць, які в момент удару були в цеху. Одна з них була друкарем, інша машиністкою. Наші експерти працювали з їхніми доньками та підтвердили особи жінок, – зазначив Болвінов.

Ще одну жертву вдалося опізнати завдяки зразкам ДНК її рідного брата.

Єдиний серед попередньо неідентифікованих загиблих чоловік працював укладальником-пакувальником. Його батьків поліцейські розшукали в Сумах. І вже ввечорі взяли в них аналіз... У кожному такому випадку ми – поряд з людьми. Це важке моральне навантаження для наших фахівців, але саме заради цих людей вони і працюють, залишаються в місті і кожного дня роблять свою справу

Під час масованого обстрілу Харкова росіяни вдарили по друкарні місцевого видавництва Vivat. Загинуло п'ятеро працівників, які перебували на робочому місці. У момент удару там перебували понад 50 працівників. Загалом на території Харкова зафіксували дев'ять влучань.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що унаслідок атаки російських загарбників загинули люди та спалено 50 тисяч книжок. Він підкреслив, що російські терористи руйнують міста й села, залишаючи випалені плями там, де колись було нормальне життя.

Читайте також: