Польська поліція вбила 25-річного українця: що відомо

Дмитра Никифоренко у Вроцлаві затримала поліція, після чого жорстоко побила. Травми були не сумістні з життям: українець помер 30 липня у витверезнику Вроцлава.

Історію смерті 25-річного українця проінформували у польському виданні Gazeta Wyborcza.

Дмитро Никифоренко ввечері їхав додому на автобусі, а напередодні вживав спиртні напої з колегами по роботі. Одна версія стверджує, що хлопець заснув, а інша – що той дивно себе  поводив і бився головою об вікно. Водію автобуса довелось викликати швидку допомогу та поліцейський патруль. Аналіз крові українця показав 1,5 проміле алкоголю.

За словами правоохоронців, той агресивно себе поводив, погрожував офіцеру поліції. Їм довелося використати в дії газ і наручники. Gazeta Wyborcza отримала відео із камер спостереження з витверезника у Вроцлаві, запевняючи, що до Дмитра необґрунтовано  застосували насильство.

За даними газети, українця били і душили. На кадрах видно, як Дмитро прибув у кімнату о 22.27 з плямою від сльозогінного газу. Коли йому зняли наручники, він намагався встати. Саме у той час на нього накинулись шестеро – правоохоронці і співробітники витверезника. Дії зі сторони поліції були жорстокими, хоча тривали 30 хвилин: сідали на чоловіка, притискали голову до підлоги коліном, прив’язували, били кулаками, кийком і душили. Після у ситуацію втрутився лікар, але всі реанімаційні заходи були провальними. Дмитро помер о 23:53.

Офіційну версію смерті українця ще не встановили. За висновками експертів, ймовірно це насильне задушення. Дмитро Никифоренко похований в Україні в середині серпня.

Розслідуванням смерті Дмитра займається районна прокуратура Свидниці. Слідчі чекають результатів розтину, буде проводитися додатковий аналіз. Головний комісар поліції Нижньої Сілезії Каміл Ринкевич впевнений, що у поліцаї під час служби увімкнули камери на уніформі. Стаж їхньої роботи  від 2 до 19 років.

Wyborcza вказує, що чотири поліцая відсторонені від служби, а ще два були звільнені.