Розпочалася українська спецоперація Полісся на кордоні з Білоруссю (ФОТО)

На кордоні з Білоруссю розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція Полісся, яка координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно із силами Нацгвардії, Нацполіції, Збройних сил України та іншими резервами.

Про це повідомляє Держприкордонслужба у середу, 24 листопада.

"Це заходи, що тривають, з нарощування охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності", - йдеться в повідомленні.

Перший заступник голови Держприкордонслужби Володимир Никифоренко зазначив, що на сьогоднішній день на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів в Україну. У зв'язку з цим вживаються заходи щодо нарощування системи охорони кордону на цій ділянці.

"Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно із взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася", - зазначив він.

Він додав, що головне завдання спецоперації - не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону. І тому забезпечується координація всіх задіяних сил.

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні створено координаційні групи управління.

Контроль режиму державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

Для патрулювання та моніторингу кордону активно застосовуватиметься авіація, безпілотники, а також технічні засоби спостереження.

Крім того, передбачено суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів буде виставлено контрольні пости на автомобільних дорогах, а також проводитиметься патрулювання основних шляхів, що ведуть до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, превентивні заходи у населених пунктах прикордоння.