Сенат США наблизив голосування за допомогу Україні, - Reuters

Сенат США голосував за законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню

У неділю, 11 лютого, Сенат США проголосував за подолання останньої процедурної перешкоди та наблизив остаточне голосування законопроекту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Цитата: "За" остаточне голосування висловилися 67 сенаторів, 27 були проти.

18 республіканців підтримали законопроект після того, як Дональд Трамп, який домінує республіканський кандидат на посаду голови Білого дому, розкритикував його, заявивши, що Америка має припинити надання іноземної допомоги, якщо ця допомога не структурована як позичка.

Законопроект буде передано до контрольованої республіканцями Палати представників

Після ухвалення Сенатом законопроект буде передано до контролю республіканцями Палати представників, де на нього чекає невизначене майбутнє.

Законопроект може просуватися швидше, якщо демократи та республіканці домовляться про прискорення його розгляду. Але поки що такої домовленості не досягнуто.

Суми допомоги для різних країн

Законопроект включає $61 млрд для України, $14 млрд для Ізраїлю у його війні проти ХАМАСу та $4,83 млрд на підтримку партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, та стримування агресії з боку Китаю.

Він також передбачає надання $9,15 млрд гуманітарної допомоги цивільному населенню у Газі та на Західному березі річки Йордан, в Україні та інших конфліктних зонах у всьому світі.

Ватерлоо наймогутнішої країни світу

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що "заохочуватиме" Росію атакувати будь-якого з союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов'язань.