ВВП України зростає: які галузі економіки відновлюються

ВВП України зростає: які галузі економіки відновлюються

У Міністерстві економіки повідомили, що зростання ВВП у квітні 2024 року становило приблизно 4,3% [±1%] порівняно з квітнем минулого року.

Загалом за січень-квітень 2024 року зростання оцінюється на рівні 4,4% [±1%] у порівнянні з відповідним періодом минулого року, повідомили у відомстві.

У квітні 2024 року продовжується тенденція відновлювального зростання економіки, яка була підтримана рекордними обсягами експорту товарів, збільшенням попиту на будівельні послуги в умовах бюджетного фінансування на відновлення інфраструктури, продовженням поліпшення ділових настроїв та пожвавленням споживчої активності. Стабільна робота морського коридору стимулювала галузі перевезення залізничним транспортом, виробництво металургійної продукції, а також видобування металевих руд. Позитивні тенденції спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі. Загалом економіка продовжує адаптуватись та набувати характеристик економіки воєнного часу. Разом з тим високі безпекові ризики, чергове пошкодження енергетичних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів і далі негативно тиснули на ВВП", - пояснила перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, у квітні промислові підприємства продовжували відновлювати економічну активність як за рахунок експортоорієнтованих виробництв, так і попиту на інвестиційну продукцію - машинобудування (ВПК) та будівельні матеріали. Все це формувало попит на продукцію суміжних видів діяльності.

Читайте також: